- Reklama -
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. iš lrp.lt
K.Donelaičio muziejus-bažnyčia. Nuotr. iš A.Vypolzovo paskyros FB
K.Donelaičio muziejus-bažnyčia. Nuotr. iš A.Vypolzovo paskyros FB
Nuotr. iš A.Vypolzovo paskyros FB

Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei pašmaikštavus apie savo įtaką Lietuvos komisijai, kurios balsavimas „Eurovizijoje“ nulėmė tai, kad Lietuva Rusijos dainininkei P.Gagarinai neskyrė nė vieno balo, Rusijos žurnalistas Andrejus Vypolzovas paskelbė atvirą laišką Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Nunešė mane šiandien nelabasis į Kalingrado srities rytus. Pravažiuodamas Čistyje prudy nusprendžiau užsukti į Kristijono Donelaičio muziejų-bažnyčią, kadangi ten, savo gėdai, nė karto nebuvau. Tai, ką pamačiau, mane apstulbino!

Bažnyčią, kurioje yra didžiojo lietuvių poeto šventovė, pilnai remontuoja. Už rusiškus pinigus! Muziejus-šventovė „aprengtas“, kaip Konstantino-Michailovskaja cerkvė Basanavičiaus gatvėje Vilniuje“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašo Rusijos žurnalistas A.Vypolzovas.

Tačiau, anot jo, labiausiai jį nustebino vainikai prie K.Donelaičio kapo. „Jie du – nuo rusų ir nuo lietuvių. Ant pirmo užrašas rusų kalba: „Palikuonys su dėkingumu“, parašytas standartiniu tipografiniu būdu, o ant antro – „Marijampolės Kristijono Donelaičio draugija“, parašyta paprastu rašikliu. Netikiu, kad Lietuva neturi pinigų netgi gedulo juostoms savo nacionaliniam pasididžiavimui“, – įgėlė Rusijos žurnalistas.

„Jūs šiandien puikiai pajuokavote „kultūrine“ tema, kodėl Lietuva neskyrė nė vieno balo „Eurovizijoje“ rusei Polinai Gagarinai. „Jeigu tai iš tiesų taip, vadinasi, aš labai įtakinga“, – pasakėte Jūs šypsodamasi. Todėl prašau Jus panaudoti visą savo įtaką, kad Vilniuje ant Žaliojo tilto restauruotų avarinėje būklėje esantį žinomą skulptūrų ansamblį“, – savo atvirame laiške Prezidentei D.Grybauskaitei parašė Rusijos žurnalistas A.Vypolzovas, greičiausiai turėdamas omenyje, kad K.Donelaičio šventovė Kaliningrado srityje – tai remontuojama.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!