- Reklama -
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemaras Tomaševskis. KK nuotr.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemaras Tomaševskis. KK nuotr.

„Vakar iškovojome aštuntą mandatą. Rita Tamašunienė su didžiule persvara laimėjo Nemenčinės vienmandatėje apygardoje. Džiaugiamės gerais rinkimų rezultatais. Esame vienintelė valdžioje buvusi partija, kuri neprarado savo rinkėjų ir netgi sustiprino savo pozicijas, kadangi jau pirmajame rinkimų rate laimėjome dvejose apygardose“, – per šiandien naujienų agentūros BNS surengtą spaudos konferenciją kalbėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemaras Tomaševskis.
Vakar Lietuvoje vyko Seimo rinkimų antrasis ratas, kurio rezultatus aptarti šiandien BNS agentūra pakvietė visų mandatus iškovojusių politinių partijų lyderius.
Per spaudos konferenciją V. Tomaševskis pabrėžė, kad rinkėjai patikėjo valdžią naujai jėgai, nes nori realių, o ne fasadinių permainų.

LLRA-KŠS pirmininkas pasveikino visas mandatus iškovojusias partijas ir partiją nugalėtoją.

V. Tomaševskis nurodė, kad pagrindinės LLRA-KŠS rinkimų programos kryptys yra socialinis teisingumas, sąžininga politika ir krikščioniškos vertybės.

„Esame sąžiningos politikos etalonas ir niekados nebuvome įsivėlę į korupcijos skandalus“, – pabrėžė. Rinkimų kampanijos metu, kaip sakė V. Tomaševskis, LLRA-KŠS buvo vienintelė politinė jėga, kuri kėlė visai šaliai ir Europai svarbią krikščioniškų vertybių temą.

„Ne tik sakėme, kad reikia didinti žmonių pajamas, bet ir nurodėme, iš kur paimti pinigus. Pasiūlėme apmokestinti prekybos centrus ir bankų aktyvus“, – socialinio teisingumo užtikrinimo būdus vardijo politikas.

Vienas svarbiausių partijos programos elementų, nurodė LLRA-KŠS lyderis, yra pasiūlymas mokėti šeimoms 120 eurų už kiekvieną antrą ir kitą vaiką kas mėnesį. Politiko manymu, ši parama ne tik padidintų šeimų pajamas, bet ir padėtų kovoti su demografinėmis problemomis šalyje. „Pinigų tam galima rasti“, – įsitikinęs V. Tomaševskis.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus dėl galimybės partijai jungtis į valdančiąją koaliciją, politikas pareiškė, kad LLRA-KŠS ir rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programinės nuostatos nemaža dalimi sutampa, tačiau sykiu pabrėžė, kad darbas koalicijoje ir parlamentinės frakcijos suformavimas nėra tikslas pats savyje, o tik priemonė įgyvendinti rinkimų programą ir padėti šalies žmonėms.

Politikas neatmeta galimybės, kad partija prisijungs prie valdančiąją koaliciją formuosiančių politinių jėgų. „Galbūt būsime koalicijoje tačiau jau ne kartą įrodėme, kad galime dirbti ir opozicijoje. Postai mums nėra svarbūs“, – nurodė. Įvertino, kad LLRA-KŠS, dirbant opozicijoje, pavyko priimti daug gerų sprendimų ir akcentavo, kad svarbiausia partijai – galimybės įgyvendinti programines nuostatas.

Žurnalistų paklaustas apie tai, kaip vertina rinkimų eigą, jų skaidrumą, V. Tomaševskis apgailestaudamas pažymėjo, kad įtarimai dėl rinkimų pažeidimų pasitvirtino ir netgi pati VRK paskelbė, kad būta atvejų, kuomet piliečiai balsavo du kartus. Rinkėjų aktyvumą balsuojant iš anksto politikas įvertino kaip „nenatūraliai didelį“. „Galima spėlioti, kad buvo pažeisti įstatymai“, – nurodė.

Politikas apgailestavo, kad per rinkimus į Lietuvą nebuvo pakviestos bendrovės, teikiančios „ exit poll“ paslaugą ir pabrėžė, kad neleistina, kai XXI a. per rinkimus neveikia kompiuterinė sistema. „Ateityje tas negali pasikartoti ir šį klausimą reikia kelti“, – mano LLRA-KŠS pirmininkas.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus, politikas dar kartą pabrėžė, kad 8 mandatai yra labai geras rezultatas. Juolab kad rinkėjų aktyvumas nebuvo didelis, o tai V. Tomaševski sieja su šalies politinę seną vis krečiančiais korupcijos skandalais. „Mūsų politinė sistema turi keistis“, – įsitikinimą išreiškė LLRA-KŠS lyderis.

Paklaustas apie pokyčius partijoje, jos pirmininkas nurodė, kad jo vadovaujamoje partijoje nuolat vyksta atsinaujinimas, atsiranda naujų, jaunų veidų. Kaip pavyzdį nurodė faktą, kad į Seimą pateikus Vilniaus rajono savivaldybės vicemerui Česlavui Olševski, jo vietą užėmė 35 metų Robert Komarovski. „Mūsų partija jaunėja. Jaunimo turime nemažai, jo bus dar daugiau, nes laikas nestovi vietoje“, – akcentavo V. Tomaševski.

Paklaustas, ar LLRA-KŠS pati save pozicionuos kaip valdančiosios koalicijos galimą dalyvį, politikas atsakė: „Patys savęs tikrai nesiūlysime“. Nurodė, kad, jei partijos vadovybė matys, kad šansai įgyvendinti partijos programą yra menki, koalicijoje nedalyvaus. Pabrėžė, kad žmonės pokyčių laukia jau dabar, kad būtina didinti gyventojų pajamas. LLRA-KŠS pirmininkas pasakė, kad šeimos politikos įgyvendinimo laukia ir iš kitų partijų, nes būtina sustabdyti šalies demografinį nykimą. „Tą daro mūsų kaimynai. Mūsų ir kaimynų ekonomikos rodikliai yra panašūs, tuo tarpu jų pajamos yra 30-40 proc. didesnės. Būtina mažinti atotrūkį tarp turtingiausių ir skurdžiausių šalies gyventojų. Pokyčiai reikalingi jau dabar. Pinigų biudžete yra, tereikia norėti juos skirti mažiausiai uždirbantiems“, – pabrėžė. „Esame politinė jėga, kuri kelia aštrias problemas ir kalba apie tai, kas iš tikrųjų rūpi mūsų gyventojams“, – įvertino.

Paklaustas apie galimus užsienio politikos scenarijus pasikeitus valdžiai, V. Tomaševskis pabrėžė, kad revoliucijos užsienio politikos srityje nereikia, tačiau nurodė manantis, kad ją galima tobulinti, nes geri santykiai su užsienio valstybėmis yra Lietuvai naudingos ir ekonominiu požiūriu.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!