- Reklama -

Valstybės saugumo departamento vadovas G.Grina. KK nuotr.

Grupė parlamentarų reikalauja, kad Valstybės saugumo departamento ir Generalinės prokuratūros vadovai atvyktų į artimiausią Seimo posėdį ir atsakytų į klausimus dėl VSD pažymos paviešinimo.

“Seimo narių grupė remdamasi Seimo statuto 209 straipsniu pakvietė Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Gediminą Griną ir generalinį prokurorą Darių Valį į artimiausią Seimo posėdį atsakyti į šiuos klausimus, susijusius su naujomis aplinkybėmis dėl valstybės paslapties atskleidimo:

1. Ar ketvirtadienį, lapkričio 14 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išsikvietusi Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių Saulių Urbanavičių ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų?

2.Lietuvos Respublikos Konstitucija draudžia daryti bet kokį spaudimą ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams ir tyrimus kontroliuojantiems prokurorams. Ar Lietuvos Respublikos Prezidentė nurodė Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovams nereikšti įtarimų Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei?

3. Ar Lietuvos Respublikos Prezidentė nurodė generaliniam prokurorui Dariui Valiui skubiai grįžti į darbą ir atšaukti savo komandiruotę į užsienį bei padaryti įtaką ikiteisminiam tyrimui, kuriame planuojama pareikšti įtarimus Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei, kad šie įtarimai nebūtų pareikšti?

4. Ar Lietuvos Respublikos Prezidentė arba jos įgalioti asmenys koordinavo veiksmus su Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nariais ir Valstybės saugumo departamento pareigūnais, kad būtų panaikinta slaptumo žyma ant pažymos, kurią neteisėtai galėjo paviešinti Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė, kol ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai dar jai nepareiškė įtarimų ir tokiu būdu sutrukdyti teisėsaugos institucijoms nustatyti asmenį, kuris nutekino informaciją ir patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn?

5. Spalio 31 d., ketvirtadienį, 8.30 val. VSD generalinis direktorius pasirašė pažymą dėl neva Rusijos Federacijos planuojamų išpuolių prieš Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šifruotu elektroniniu ryšiu ši pažyma buvo išsiųsta Lietuvos Respublikos Prezidentei, Seimo Pirmininkei, Ministrui Pirmininkui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui, užsienio reikalų ministrui, Vyriausybės kancleriui. Ar tiesa, kad VSD pareigūnas šio įvykio išvakarėse, veikdamas pagal VSD generalinio direktoriaus nurodymą, šios pažymos turinį pateikė Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiajai patarėjai, atstovei spaudai Daivai Ulbinaitei? Jeigu taip, kokiu tikslu tai buvo padaryta?

6. Kodėl spalio 31 d. VSD pareigūnas skambino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjui, klausdamas, ar komiteto pirmininkas jau susipažino su šios pažymos turiniu, o sužinojęs, kad dar ne, ragino kuo skubiau tai padaryti?

7. Ar tiesa, kad VSD pareigūnai, žinodami, kad Seime su šia šifruotu ryšiu gauta slapta pažyma jos gavėjai susipažino vėliau, nei ji buvo neteisėtai paviešinta, ragino ikiteisminį tyrimą atliekančią Specialiųjų tyrimų tarnybą kuo skubiau atlikti procesinius veiksmus Seimo bei jo darbuotojų atžvilgiu, taip klaidindami ikiteisminį tyrimą atliekančius pareigūnus?

„Šioje rezonansinėje byloje dėl valstybės paslapties paviešinimo sieksiu visiško viešumo ir aiškumo. Turi būti nustatyti tikrieji asmenys, kurie nutekino įslaptintą informaciją į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo, o ne puolami žiniasklaidos atstovai“, – pabrėžė Seimo narys P. Gražulis”,  – teigiama išplatintame pranešime spaudai.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!