- Reklama -

SGD terminalo laivas-saugykla "Nepriklausomybė". Nuotr. iš www.lrp.lt/aut. R.Dačkus

Vyriausybės inicijuotas Seime skubos tvarka buvo priimtas Suskystintų dujų terminalo įstatymo pakeitimas. Jis užtikrino, kad Suskystintų dujų terminalas būtų pripažintas valstybės strateginiu objektu.

“Socialdemokratai pasiekė, kad šiuo įstatymu būtų užkirstas kelias netolygiom energijos žaliavų kainom, dėl ko būtų reikšmingai – iki 30 procentų pabrangę dujos Vilniuje ir iki 20 procentų Kaune. Vartotojams dėl to būtų didėjusi ir šilumos kaina”, – teigiama LSDP info centro išplatintame pranešime spaudai.

„Vyriausybės pasiūlytas ir Seimo Ekonomikos komiteto patobulintas įstatymo projektas numato tolygų ir mažiausiai skausmingą vartotojams SGD terminalo ir suskystintų dujų tiekimo kaštų paskirstymą vartotojams“, – sakė Seime Ekonomikos komiteto išvadą pristatęs socialdemokratas Artūras Skardžius.

Vakar priimtu SGD terminalo įstatymu nustatyta, kad energijos gamintojai pirktų SGD terminalo būtinojo gamtinių dujų kiekio dalį už Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą kainą 2016 metams.

LSDP pirmininkas Premjeras Algirdas Butkevičius ragino Seimo narius pritarti įstatymo projektui, jeigu jie nenori, kad didžiųjų miestų vartotojams pabrangtų šilumos energijos tarifai. „Buitiniams vartotojams dujų kainos, nepriėmus įstatymo, nesikeistų, bet šilumos gamintojams jau kitais metais dujos brangtų. Projektas numato, kad Suskystintų dujų terminalo kainos būtų amortizuotos“. – tvirtino Ministras Pirmininkas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!