9-metės pagrobimu įtariamą vyrą prašoma suimti trims mėnesiams, prokurorai kreipsis dėl vyro psichinės būklės įvertinimo

0
449

Kauno apylinkės teismas trečiadienį spręs dėl kardomųjų priemonių pritaikymo Kaune 9-metę pagrobusiam vyrui. Anot Kauno apygardos prokuratūros vadovo Rimo Bradūno, įtariamąjį prašoma suimti trims mėnesiams. Taip pat, anot jo, bus siekiama vyro psichinės būklės įvertinimo.

Kaip paskelbė prokuratūra, Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Mindaugas Sabaitis trečiadienį dalyvaus nuotoliniame teismo posėdyje, kuriame bus sprendžiamas klausimas dėl kardomųjų priemonių skyrimo mergaitės pagrobimu Kaune įtariamam vyrui.

Trečiadienį surengtos spaudos konferencijos metu Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras R. Bradūnas teigė, kad šiuo metu tyrime dėl 9-metės pagrobimo „intensyviai atliekami pirminiai tyrimo veiksmai“.

Prokuroras pažymėjo, kad teismo įtariamą pagrobėją bus prašoma leisti suimti trijų mėnesių laikotarpiui.

„Labai tikimės, kad klausimas (dėl suėmimo – ELTA) bus išspręstas teigiamai ir nustatytas prašomas suėmimo terminas. Manome, kad sąlygos ir pagrindai tokiai kardomajai priemonei skirti yra, kadangi manome, kad disponuojame pakankamai duomenų, kurių pagrindu būtų galima tvirtinti, kad konkretus asmuo galimai įvykdė nusikalstamą veiką. Nusikalstama veika yra priskiriama prie sunkių nusikaltimų“, – dėstė R. Bradūnas.

Jis pažymėjo, kad tyrimo dėl mergaitės pagrobimo Kaune metu pavyko tinkamai realizuoti įvairias proceso prievartos priemones, taip pat kratas, įvairių objektų stebėjimą.

R. Bradūno teigimu, sulaikytam asmeniui artimiausiu metu planuojama oficialiai pareikšti įtarimus dėl vaiko pagrobimo. Prokuroras neatmetė galimybės, kad tyrimo eigoje inkriminuojamos nusikalstamos veikos kvalifikacija gali kisti.

Prokuroras R. Bradūnas patvirtino, kad bus siekiama dėl mergaitės pagrobimo sulaikyto vyro psichinės būklės įvertinimo. Jis tiksliai neatsakė, ar asmuo bendradarbiauja su teisėsauga.

„Išvadai dėl bendradarbiavimo yra per anksti. (…) Psichinės būklės pilnavertiškumas tikrai bus vertinamas ir bus siekiama nustatyti, ar nusikalstamos veikos padarymo metu asmuo suvokė savo veiksmus ir galėjo juos valdyti“, – pažymėjo prokuroras ir pridūrė, kad kol kas įtariamasis nėra pripažinęs, kad pagrobė vaiką.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras nei patvirtino, nei paneigė, kad sulaikytas asmuo galėjo padaryti daugiau nusikaltimų.

R. Bradūnas, paklaustas apie pagrobtos ir rastos mergaitės būklę, teigė, kad šiuo metu su ja pareigūnai nebendrauja. Prokuroras pažymėjo, kad su 9-mete bus bendraujama, kai tą padaryti leis specialistai.

„Mums specialistai patars, kada bus galima bendrauti su mergaite ir jos pozicinę išraišką mes turėsime“, – komentavo prokuroras.

Kauno prokuratūros vadovas nenorėjo detalizuoti įtariamo pagrobėjo sulaikymo aplinkybių, tačiau patvirtino, kad teisėsaugai padėjo informacija apie tam tikrą automobilį. Anot R. Bradūno, dėl vaiko pagrobimo sulaikytas asmuo gyveno garaže, turėjo leidimą ginklui.

ELTA primena, kad nuo sekmadienio ieškota Kaune dingusi devynmetė buvo rasta antradienio vakarą. Anot policijos, mergaitę įtariamas 42 metų pagrobėjas laikė garaže, ten įvyko ir pagrobėjo sulaikymas. Vyrą sulaikė „Aro“ pareigūnai. Iš pradžių policija buvo informuota, kad įtariamasis gali būti ginkluotas, tačiau sulaikymo metu vyras ginklo neturėjo.

9-metė buvo nuvežta į Kauno klinikas apžiūrai, o vėliau perduota tėvams. Policijos duomenimis, mergaitė galėjo patirti sužalojimų.

Teisėsauga atliko pirminę įtariamojo apklausą. Policija užsiminė, kad šis vyras anksčiau neteistas, tačiau yra ne kartą baustas administracine tvarka. Neatmetama, jog įtariamas pagrobėjas galėjo padaryti daugiau nusikaltimų.

2014 metais gimusi mergaitė iš namų, esančių Kaune, Trešnių take, išėjo sekmadienio vakarą. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir kitos institucijos bei savanoriai nuo tos dienos vykdė jos paiešką.

Gytis Pankūnas
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!