- Reklama -

DNB bankas. KK nuotr.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme atnaujintas 20-ies AB DNB bankas klientų ieškinio šiam bankui nagrinėjimas. Antroji pagal masiškumą – 15-os į bendrą grupę susijungusių klientų – byla jau rytoj bus atnaujinta Panevėžio apygardos teisme.

Klientai, 2007-2008 metais įsigiję banko siūlytų su akcijomis susietų obligacijų (SASO) skolintomis lėšomis, kreipėsi į teismą dėl nuostolių atlyginimo. Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ žiniomis, nuostolių sumos vertinamos milijonais: pirmojoje byloje – per 5,5 mln. litų, antrojoje – daugiau kaip 11,5 mln. litų.

Bylos Panevėžio apygardos teisme nagrinėjimo pradžia trečiadienį – 10:00.

Neseniai teismas išnagrinėjo vieną mažesnį – dviejų asmenų – bendrą ieškinį, paskelbdamas verdiktą klientų naudai. Pernai gruodį Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą byloje, kurioje vilnietis G. K. ir šiaulietis V. T. kreipėsi į teismą prašydami priteisti iš atsakovo AB DNB bankas atitinkamai daugiau kaip 390 ir 60 tūkst. litų nuostolių.

Teismas ieškinį patenkino, be to, bankas turės padengti klientų patirtas bylinėjimosi išlaidas. Teismas konstatavo, jog bankas netinkamai vykdė pareigą išaiškinti su tokių sandorių sudarymu susijusią riziką ir netinkamai suteikė investavimo rekomendaciją.

Teismas pripažino, kad teikdamas investicines paslaugas ieškovams bankas pažeidė teisės aktuose jam nustatytas pareigas, t.y. veikė interesų konflikto sąlygomis, apie tai tinkamai neinformuodamas ieškovų. Taip pat bankas šiems klientams nesuteikė visos reikiamos informacijos, kurios pagrindu ieškovai galėtų suprasti siūlomų investicinių paslaugų ir finansinių priemonių esmę bei joms būdingą riziką ir galėtų priimti pagrįstus investicinius sprendimus.

Siekdami prisiteisti DNB banko siūlytos investicinės schemos sukeltus nuostolius Lietuvos teismuose, asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ skaičiavimais, šiuo metu bylinėjasi mažiausiai 45 asmenys. Lietuvos Respublikos Vertybinių popierių komisijos 2011 metais paskelbto išplėstinio tyrimo išvadoje pateiktais vertinimais, iš viso 2005-2010 m. šio banko siūlyta investavimo strategija SASO įsigyti Banko skolintomis lėšomis pasinaudojo net 640 banko klientų Lietuvoje, o klientų, įsigijusių SASO skolintomis lėšomis, galimai patirti nuostoliai siekia apie 100 mln. litų. Analogiška byla dėl Norvegijos piliečio patirtų nuostolių šiuo metu taip pat nagrinėjama Norvegijos Aukščiausiame teisme.

Asociacija „Už sąžiningą bankininkystę“

Vykdomasis direktorius Kęstutis Kupšys

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!