- Reklama -
Algimanras Salamakinas (KK nuotr.)

Generalinė prokuratūra priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Andriaus Šedžiaus galimo šmeižimo.

Prašymą pradėti tyrimą prokuratūrai pateikė A. Šedžius, kuris savo pareiškime nurodė, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas šią vasarą viešojoje erdvėje paskelbė apie jį tikrovės neatitinkančią informaciją, t. y., kad A. Šedžius iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų 250 Lt išleido prabangioms vizitinėms kortelėms. Toks klaidingos informacijos paskleidimas, pasak pareiškėjo, žemina jį, pakerta pasitikėjimą A. Šedžiumi, kaip Seimo nariu.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė, išnagrinėjusi pareiškimą ir kartu pateiktą medžiagą, konstatavo, jog parlamentinių lėšų naudojimas yra svarbus viešo intereso klausimas, todėl savaime suprantama, kad esant net mažiausiai abejonei dėl jų panaudojimo galėtų būti kalbama viešai ir pažadama lėšų panaudojimo aplinkybes ištirti. Išanalizavus Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko A. Salamakino pasisakymus televizijos laidose, darytina išvada, kad jie vertintini tik kaip klausimai, nuomonės išreiškimas viešoje diskusijoje, o ne kaip faktų konstatavimas. Pasak prokurorės, vadovaujantis Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika, leidžiamos politiko kritikos ribos yra platesnės nei privataus asmens, ypač jei jis pats suteikia tam pagrindą.

Nutarime rašoma, kad atsižvelgiant į tai, jog A. Šedžius yra Seimo narys, t.y. viešas asmuo, jam taikomas reikalavimas būti pakantesniam kritikai. Pareiškime nurodyti pasisakymai yra ne faktų konstatavimas, o vertinamieji teiginiai, kurie buvo išsakyti aštrioje diskusijoje realizuojant saviraiškos laisvę ir reaguojant į faktą dėl 250 Lt parlamentinių lėšų panaudojimo, todėl nėra pagrindo teigti, kad parlamentarui A. Salamakinui pasisakant televizijų laidose buvo padaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje (šmeižimas).

Prokuroro priimtas nutarimas per 7 dienas nuo nutarimo gavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!