- Reklama -

KK nuotr.

Šiandien Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas paskelbė proceso dalyviams, kad yra baigtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise (Baudžiamojo kodekso 172 straipsnis). Pranešimas apie įtarimą įteiktas kandidatui į Seimą R. P. Vakar Vyriausioji rinkimų komisija leido jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Šiuo metu įtariamieji susipažįsta su tyrimo medžiaga, jie turi teisę pateikti prašymus papildyti tyrimą. Vėliau bus sprendžiama dėl bylos perdavimo į teismą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2012 m. spalio 16 d. įtarus, kad kandidatas į Seimą R. P. veikdamas bendrai grupėje su R. G., Ž. M. ir A. B., suorganizavo rinkėjų papirkimą Zarasų rajone. Už kandidatui palankų rinkėjo balsą galimai buvo mokama 10–15 litų. Tyrimo metu buvo apklausta 40 liudytojų ir 15 nukentėjusiųjų, atlikti kiti procesiniai veiksmai. Ikiteisminis tyrimas atliktas per beveik 4 mėnesius. Atliekant tyrimo veiksmus buvo nustatyti dar du R. P. bendrininkai, kurių vienas išvyko iš Lietuvos, jo paieška paskelbta.

Vyriausioji rinkimų komisija 2012 m. spalio 17 d. jau buvo panaikinusi R. P. teisinę neliečiamybę, tačiau jis įregistruotas kandidatu į š. m. kovo 3 d. pakartotinius rinkimus į Seimą vienmandatinėje Zarasų–Visagino rinkimų apygardoje, todėl reikėjo gauti naują komisijos sutikimą patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.

Prokurorai jau baigė penkis ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise per praėjusių metų rudenį vykusius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus. Trijose baudžiamosiose bylose teismai jau paskelbė apkaltinamuosius nuosprendžius, kuriais nuteisti keturi asmenys. 2012 m. spalio 24 d. Zarasų rajono apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu dėl galimo balsų pirkimo nuteistas vienas asmuo, jam skirta keturių šimtų valandų trukmės viešųjų darbų bausmė, kurią privalės atlikti per dešimt mėnesių. 2012 m. lapkričio 2 d. Šilutės rajono apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise Šilutės–Pagėgių rinkiminėje apygardoje Nr. 32 per išankstinį balsavimą antrajame rinkimų į Seimą ture ir už šią nusikalstamą veiką pinigine bauda nuteisė asmenį, kuris į valstybės biudžetą turės sumokėti 40 MGL (5200 litų) dydžio baudą. 2012 m. gruodžio 6 d. Šilutės rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu dviem šilutiškėms skyrė po 40 MGL (5200 litų) dydžio baudas už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise. Jos rinkėjus ragino balsuoti už konkretų kandidatą, o balsavusiems mokėjo po 20 litų. Gruodžio 20 d. surašytas kaltinamasis aktas dėl galimo balsų pirkimo, byla perduota Trakų rajono apylinkės teismui.

Šiuo metu dar vyksta 18 tyrimų, prokurorai apklausia liudytojus, laukia specialistų išvadų dėl rašysenos tyrimų ir atlieka kitus būtinus proceso veiksmus. 14 tyrimų buvo nutraukta nenustačius nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių sudėties.

Iš viso per Seimo rinkimus buvo pradėti 37 ikiteisminiai tyrimai.

GP Komunikacijos skyriaus inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!