- Reklama -
KK nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros ir uostamiesčio policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnų tyrimo grupė baigė ikiteisminį tyrimą dėlsunkaus nusikaltimo organizavimo.

Įtariamųjų veiksmai galėjo sukelti sunkias ir netgi mirtinas pasekmes.

Dvi klaipėdietės – motina ir dukra – kaltinamos „užsakiusios“ nusikaltimus, kurių metu pasamdyti asmenys turėjo sunkiai sužaloti arba netgi nužudyti jų giminaičius.

Įtariama, kad abi moterys pasamdė anksčiau teistą vyriškį sugadinti automobilio, kurį naudojo su jomis nesutariančių giminaičių šeima, stabdžių sistemą, kad jie patektų į eismo įvykį ir patirtų sunkių sužalojimų.

Be to, tiesioginiam nusikaltimų vykdytojui buvo sumokėta ir už tai, kad būtų sumušti giminaitis bei jo žmona.

Nustatyta, kad susidorojimo organizatorės nurodė samdiniui aukų gyvenamąją vietą, naudojamas transporto priemones bei suteikė kitą nusikalstamai veikai vykdyti būtiną informaciją.

Tūkstančio litų atlygiu susigundęs įtariamasis įvykdė dalį užsakymo, tačiau automobilio vairuotoja laiku aptiko gedimą ir išvengė mirtinos nelaimės. Automobiliu ji važiavo kartu su vaiku.

Už nusikaltimus nuosavybei, vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką bei seksualinį prievartavimą teistam klaipėdiečiuipareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo padaryti sunkų sveikatos sutrikdymą. Be to, įtariama, kad jis ragino ir kitą asmenį dalyvauti žalojant užsakovių giminaičius.

Po laikino sulaikymo nusikaltimų organizatorėms ir vykdytojui paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

LR BK 135 str. 1 d. už sunkų sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos aps. VPK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!