- Reklama -
KK nuotr.
KK nuotr.

Generalinis prokuroras E. Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo nušalino nuo pareigų Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorę Iloną Žukaitę.

Sprendimas buvo priimtas įvertinus tai, kad prasidėjusiame administracinio nusižengimo bylos dėl viešosios tvarkos pažeidimo nagrinėjime, I. Žukaitei prašant, kitame teismo posėdyje kviečiami liudyti tie policijos pareigūnai, kurie sulaikė prokurorę šių metų rugpjūčio 21 d. Minėti pareigūnai dirba tame policijos komisariate, kuriame atliekami šios prokurorės vadovaujami tyrimai, todėl buvo nutarta, kad šiomis aplinkybėmis spendimas dėl nušalinimo yra pagrįstas ir tikslingas.

Kaip skelbta, rugjūčio 21 d. neblaivi I. Žukaitė buvo sulaikyta ir pristatyta į Vilniaus miesto 2-ąjį policijos komisariatą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Dėl šio įvykio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio nurodymu nedelsiant buvo pradėtas ir šiuo metu tebevyksta išsamus tarnybinis patikrinimas, kurį užbaigus bus priimtas sprendimas dėl prokurorės elgesio įvertinimo tarnybinio nusižengimo bei Prokurorų etikos kodekso pažeidimo aspektais.

Administracinio nusižengimo padarymo metu I. Žukaitė atostogavo, vėliau turėjo nedarbingumą, todėl nušalinimo nuo pareigų būtinybė iki šiol nebuvo kilusi – buvo vertinama, kad savo veiksmais I. Žukaitė poveikio tarnybinio patikrinimo eigai bei rezultatams negali daryti ir nedaro.

Pabrėžtina, kad nušalinimas nuo pareigų vykstant tarnybiniam patikrinimui nėra tarnybinės atsakomybės ar nuobaudos forma, o priemonė, kuri taikoma esant pagrindui manyti, kad nenušalinus asmuo gali daryti poveikį objektyviam ir išsamiam jo veiksmų ištyrimui.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!