- Reklama -

PD nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaudami su draudimo bendrovėmis, išaiškino grupę asmenų, kuri nuo 2010 metų iš draudimo bendrovių apgaule įgijo beveik 100 tūkst. litų.

2012 m. spalio 10 d. Lietuvos kriminalinės policijos biure pagal draudimo bendrovės pareiškimą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad grupė asmenų, pateikę galimai suklastotus gydymo įvairiose Europos šalyse išlaidas patvirtinančius dokumentus, iš draudimo bendrovės neteisėtai gavo ar bandė gauti draudimo išmokas.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad grupė asmenų dėl draudimo išmokų kreipėsi į beveik visas šalies draudimo bendroves. Tam, kad draudimo bendrovių ekspertams nekiltų įtarimų, buvo pateikiami dokumentai dėl gydymo iš skirtingų, dažniausiai neegzistuojančių, Europos šalių gydymo įstaigų, į nusikalstamą veiklą buvo įtraukiama kuo daugiau naujų asmenų.

Grupei vadovavo Ą. S., kuris organizavo šią nusikalstamą veiklą bei parūpindavo bendrininkams dokumentus, kuriuos pastarieji pateikdavo draudimo bendrovėms. Kratos metu pas Ą. S. rasti antspaudai, tušti ir jau užpildyti įvairių gydymo įstaigų blankai bei mokėjimo kvitai.

Šiuo metu jau nustatyta daugiau kaip 50 draudimo išmokų gavimo ar pasikėsinimų jas gauti atvejų.

Ikiteisminis tyrimas yra atliekamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 25 str. 2 d. ir 182 str. 2 d. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

PD inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!