- Reklama -
Europos kultūros sostinėje dingęs daugiau nei milijonas litų. KK nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, įvertinę Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnų surinktus duomenis ir specialistų išvadas, nenustatė faktinių duomenų apie viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (toliau – VEKS) apgaulingą ir aplaidų apskaitos tvarkymą (Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 222 str. 1 d., 223 str. 1 d.), todėl 2013 m. balandžio 15 d. nutraukė ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktas Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų įgyvendinimui ir vykdymui pagal 2006, 2007 ir 2008 metų finansavimo sutartis skirtų piniginių lėšų panaudojimo teisėtumo ir pagrįstumo tyrimas. Nustatyta, kad nuo 2006 iki 2008 metų Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų vykdymui ir įgyvendinimui bei VEKS veiklai dotuoti Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė pervedė į VEKS sąskaitas 27,4 mln. litų.

Ikiteisminio tyrimo metu VEKS finansinę ūkinę veiklą tyrę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos specialistai surašė 10 specialisto išvadų. Vertinimus pateikė Valstybės kontrolė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės auditoriai.

Faktiniai duomenys patvirtina, kad VEKS buhalterinę apskaitą tvarkė skirtingi subjektai, tačiau iš esmės ji buvo tvarkoma tinkamai. Asmenų, 2006, 2007 ir 2008 metais tvarkiusių VEKS buhalterinę apskaitą, veikloje nenustatyta tyčinių neteisėtų veiksmų. Ikiteisminio tyrimo metu nenustačius svarbių aplinkybių, galinčių patvirtinti baudžiamąjį teisinį padarytų pažeidimų pobūdį, nebuvo teisinio pagrindo specialistų nurodytus Buhalterinės apskaitos įstatymo pažeidimus vertinti kaip teisės pažeidimus, šiurkščiai pažeidžiančius žmonių teises ir laisves, kitas Konstitucijos saugomas ir ginamas vertybes.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2008 metų vasarą dėl galimo didelės vertės turto – VEKS lėšų iššvaistymo kuriant interneto svetaines (BK 184 str. 2 d.). Ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad vykdant programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ galėjo būti padarytos ir kitos nusikalstamos veikos, šioje byloje buvo pradėti tyrimai dėl galimo didelės vertės turto pasisavinimo (BK 183 str. 2 d.), didelės vertės turto iššvaistymo (BK 184 str. 2 d.), aplaidaus apskaitos tvarkymo (BK 223 str. 1 d.). Dėl atskirų VEKS vykdytų projektų jau anksčiau buvo priimti nutarimai nutraukti ikiteisminį tyrimą, konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Generalinės prokuratūros prokurorai, jį atliko LKPB pareigūnai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!