- Reklama -

Palangos PK nuotr.

Įsibėgėjusi vasara ir šilti orai į Palangą sukviečia daugybę poilsiautojų. Daugeliui miesto svečių ir gyventojų rūpi, ar šiemet vasarą kurorte ilsėtis yra saugu.

Ekonominis sunkmetis ir skiriamos lėšos visuomenės saugumui užtikrinti pakoregavo policijos pajėgų skaičių, todėl keitėsi ir pareigūnų darbo organizavimas.  Jeigu anksčiau buvo daugiau matomų uniformuotų policijos pareigūnų, tai dabar daugiau dėmesio skiriama neviešam patruliavimui, kurį vykdo kriminalinės policijos ir prevencijos padalinių pareigūnai. Jie fiksuoja prekybos alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais pažeidimus, kontrabandos atvejus, operatyviai reaguoja į šiurkščius administracinius teisės pažeidimus, nusikalstamas  veikas. Tarnybos metu mobilieji policijos patruliai vykdo tarnybos užduotis ne vienoje vietoje, o nustatytais maršrutais užtikrina viešąją tvarką, vykdo policines priemones, eismo saugumo kontrolę bei kitas užduotis. Taip pat policijos pajėgos reaguoja į miesto vaizdo stebėjimo kameromis fiksuotus teisėtvarkos pažeidimus ar bręstančių konfliktų užuomazgas.

Praėjusių metų ir 2011 m. pirmojo pusmečio duomenų palyginimas:

2011 m. I pusm. 2010 m. I pusm. 2009 m. I pusm.
Įvykiai,į kuriuos reagavo policija 3371 4036 4010
Užregistruota nusikalstamų veikų 154 140 189
Nusikalstamos veikos, padarytos viešose vietose 21 22 37
Iš jų gatvėse 14 14 22
Eismo įvykiai 29 56 53
Iš jų eismo įvykiai, kuriuose sužeisti asmenys 4 sužeisti 1 žuvęs,
6 sužeisti
8 sužeisti

Statistika rodo, kad Palangoje situacija yra stabili. Visų įvykių kategorijų skaičius 2010 m. ir 2011 m. I pusmetį užregistruotas panašus, o lyginant su 2009 m., padėtis tikrai yra geresnė.

Todėl būtų klaidinga manyti, kad šią vasarą Palangoje ilsėtis tapo nesaugiau. Be to, reiktų įvertinti registruojamų įvykių ir policijos pareigūnų skaičiaus skirtumą. Būna atvejų, kai vienas po kito registruojami įvykiai ir į įvykių vietas privalo vykti policija. Atsižvelgiant į policijoje registruojamų įvykių kategorijas (A, B, C, ) ir į nustatytą reagavimo į juos laiką, budintis policijos pareigūnas pirmiausia policijos ekipažą nukreipia į nusikaltimų padarymo vietą, kur delsimas gali lemti tolimesnę ikiteisminio tyrimo eigą ir skaudesnes pasekmes, o vėliau patrulius siunčia į įvykio vietą pagal pranešimus dėl, pavyzdžiui, alkoholio vartojimo viešojoje vietoje ar dėl neblaivaus miegančio benamio.

Kriminogeninė situacija mieste yra nuolat stebima ir analizuojama. Pagal pranešimus ir įvykius yra koreguojami patrulių maršrutai, pasitelkiama miesto vaizdo stebėjimo sistema.

Policija ne visada gali atsirasti įvykio vietoje per keletą minučių nuo gauto pranešimo, o žmonių iš karto kylantis nepasitenkinimas ir priekaištai pareigūnams rodo mūsų visuomenės dar vis mažą toleranciją. Saugus poilsis priklauso pirmiausia nuo asmeninio pavyzdžio: elgtis drausmingai, linksmintis su saiku, pagelbėti asmeniui, kuriam būtina pagalba, atsakingai saugoti savo turtą, o tada ir policijai, ir visiems poilsiautojams vasara ir jūra atneš tik geras emocijas.

Klaipėdos aps. VPK Palangos PK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!