- Reklama -

Patikrinimą dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo N.Cooperio atžvilgiu atliko prokuroras S.Verseckas, kuriam teisiamojo tapatybė Medininkų byloje nekėlė abejonių - o galiausiai paaiškėjo, kad nuteistas neegzistuojantis "Latvijos pilietis K.Michailovas". KK nuotr.

Generalinis prokuroras Darius Valys patikrinimą, ar N.Cooperio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas nutrauktas pagrįstai, pavedė atlikti prokurorui S.Verseckui, nesugebėjusiam nustatyti tikrosios Konstantino Nikulino tapatybės Medininkų byloje.

Kaip paskelbė Generalinė prokuratūra, vakar Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas baigė jam pavestą atlikti ikiteisminio tyrimo, kurio metu vertinti bankrutuojančios AB banko Snoras bankroto administratoriaus N. H. Cooperio veiksmai, patikrinimą ir pateikė savo išvadas.

Minimas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas prokuroro L. Kuprusevičiaus nutarimu šių metų rugsėjo 8 d., nes „tyrimo metu nebuvo nustatyta, kad N. H. Cooperio veiksmais būtų buvusi padaryta nusikalstama veika.“

„Siekdamas, kad šis didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs ikiteisminis tyrimas ir prokuroro priimtas sprendimas jį nutraukti nekeltų jokių abejonių dėl jo teisėtumo ir pagrįstumo, arba tos abejonės būtų tinkamai pagrįstos, generalinis prokuroras D. Valys pavedė atlikti šio ikiteisminio tyrimo patikrinimą aukštesniajam prokurorui.

Šį patikrinimą atlikusio prokuroro S. Versecko vertinimu, nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą galėjęs būti išsamesnis tam tikrais aspektais ir labiau motyvuotas, tačiau apibendrinant patikrinimo rezultatus pateikiama išvada, kad  „<…> iš esmės sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą yra teisėtas ir teisingas“, – teigiama GP paskelbtame pranešime spaudai.

Kaip buvo skelbusi Generalinė prokuratūra rugsėjo 9 d., „Bankroto administratoriui iškelta byla nutraukta, o daugiau nei milijonas litų – vėl banko sąskaitoje“.

„Išsamaus ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad bankrutuojančio banko „Snoras“ bankroto administratoriaus veiksmuose nėra iš pradžių įtartų nusikalstamų veikų požymių, ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės banko turto iššvaistymo prokuroro nutarimu nutrauktas, o 1 mln. 232 tūkst. 283 litų suma grąžinta į banko „Snoras“ sąskaitą.

Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų išvadose konstatuota, kad po paskelbto banko „Snoras“ bankroto buvo atliktos dvi finansinės operacijos, kuriomis buvo viršyti leidžiami maksimalūs užskaitų dydžiai, o tai sukėlė pagrįstų įtarimų dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veikos.

Tačiau tolesnio ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad bankroto administratorius, nebūdamas Lietuvos Respublikos piliečiu ir nebūdamas išsamiai susipažinęs su mūsų šalies teisės aktais, nuolat konsultavosi su atitinkamų sričių specialistais, banko darbuotojais, tarptautine ir Lietuvos advokatų kontoromis. Šio bankroto administratoriaus iniciatyva banke „Snoras“ buvo įkurtas ir pastoviai veikiantis Paskolų komitetas. Tai rodo, kad vykdydamas savo pareigas bankroto administratorius siekė užtikrinti, kad kiekvieną klausimą spręstų kompetentingi asmenys, kurių sprendimai būtų paremti galiojančiais teisės aktais bei praktika, tai yra ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad bankroto procedūra šiame banke būtų atlikta laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų.

Įvertinęs visus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis prokuroras savo nutarime pažymėjo, kad bankroto administratoriaus veiksmai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo. Jam taip pat panaikinta anksčiau paskirta kardomoji priemonė – 120 tūkst. litų dydžio užstatas.

Taip pat pažymėtina, kad atsižvelgdama į Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų išvadas dėl bankroto procedūrų metu viršytų leidžiamų maksimalių užskaitų dydžių, minėto bankroto administratoriaus atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė šių metų vasarą savo sprendimu geranoriškai pervedė visą viršytą sumą į banko ,,Snoras“ sąskaitą. Pastaroji civilinio proceso tvarka turi teisę kreiptis į teismą siekiant susigrąžinti lėšas iš Lietuvos įmonių, kurių prašymais ir buvo įvykdytos dvi finansinės operacijos“, – teigiama 2014 09 09 GP pranešime spaudai.

Kaip žinia, patikrinimą dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo N.Cooperio atžvilgiu atlikęs prokuroras Saulius Verseckas palaikė valstybinį kaltinimą Medininkų byloje Vilniaus apygardos teisme, kur dar pirmuose teismo posėdžiuose Konstantino Nikulino gynėjai prašė nustatyti, kas toks teisiamas – Konstantinas Nikulinas (Rusijos pilietis) ar Konstantinas Michailovas (Latvijos pilietis), tačiau nei prokurorams, nei teismui nekilo jokių abejonių, kad teisiamasis yra Latvijos pilietis Konstantinas Michailovas. Tačiau, kaip paaiškėjo iš šiais metais RF ambasados pateiktų notų Lietuvos URM, Medininkų byloje nuteistas neegzistuojantis „Latvijos Respublikos pilietis Konstantinas Michailovas“ – iš tiesų tai yra Rusijos pilietis K.Nikulinas. Konstantinas Michailovas – tai priedanginė, Latvijos slaptųjų tarnybų K.Nikulinui suteikta tapatybė pagal liudininkų apsaugos programą, kuri buvo nutraukta 2003 m. gegužės 27 d.

Taigi, patikrinimą dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo N.Cooperiui buvo pavesta atlikti prokurorui, nesugebėjusiam išsiaiškinti Konstantino Nikulino tapatybės – Vilniaus apygardos teisme nuteistas neegzistuojantis „Latvijos pilietis Konstantinas Michailovas“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!