- Reklama -
Irena Matijošaitienė. KK nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, išanalizavęs šią savaitę gautas I. Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimo išvadas, gautas iš Teismo medicinos ekspertų, priėmė procesinį sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Prokuroro priimtu nutarimu konstatuota, jog I. Matijošaitienės mirčiai įtakos neturėjo jokie kitų asmenų galimai padaryti neteisėti veiksmai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įvykio vieta, iki atvykstant pareigūnams, ir dar kurį laiką po to buvo išlaikyta nepakitusi, todėl buvo geros sąlygos tinkamai apžiūrėti įvykio vietą: paimti pėdsakus, surinkti visą reikalingą informaciją, formuoti galimus sužalojimo mechanizmo variantus, pateikti išsamią informaciją teismo medicinos specialistams.

Kadangi tuo metu patalpose buvo atliekamas remontas, taip pat rekonstruojami laiptai bei turėklai, kaip paaiškėjo, laiptai buvo rekonstruoti ir pastatyti prieš nelaimingą atsitikimą, tačiau turėklai nebuvo uždėti.

Tyrimo metu nustatyta, kad remonto darbams vadovavo pati I. Matijošaitienė, joks specialistas ar įmonė, kurie turėtų pasirūpinti darbų sauga, nebuvo samdomi.

Be to, buvo tiksliai nustatyti visi I. Matijošaitienės kūno sužalojimai ir pakitimai, buvo aiškiai atriboti sužalojimai, padaryti įvykio metu nuo padarytų medicininių procedūrų metu.

Žinant visas aplinkybes bei patirtus sužalojimus įvykio metu, nustatytas I. Matijošaitienės sužalojimo mechanizmas – kritimas iš aukščio (nuo laiptų) be pašalinės jėgos poveikio.

Atliekant tyrimą buvo aiškiai ir detaliai atkurta visa įvykio chronologija, taip pat surinkti visi tyrimui reikšmingi gretutiniai ir I. Matijošaitienę bei jos aplinką charakterizuojantys duomenys, galutinai parodę, jog I. Matijošaitienės mirtis – nelaimingas atsitikimas.

Prokuratūros inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!