- Reklama -

KK nuotr.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Vigando Jurevičiaus prašymą patenkinęs rajono apylinkės teismas leido paskirti kardomąją priemonę – suėmimą vagystėmis iš bažnyčių įtariamiems dviem kupiškėnams: 45 metų R.G. suimtas dviem mėnesiams ir 42 metų D.S. – 20 dienų.

Ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. organizuojantis ir kontroliuojantis Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Vigandas Jurevičius teigia, kad rajono policijos pareigūnams per tris mėnesius pavyko atskleisti bažnytinių vertybių vagystes ir sulaikyti įtariamus asmenis.

Įtariama, kad pernai rugsėjo mėnesį bendrininkai, įsibrovę į Troškūnų Šventos Trejybės bažnyčios ir Debeikių šv. Jono Krikštytojo bažnyčios parapijų šventoves – vieną bažnyčią ir dvi koplyčias, galėjo pagrobti joms priklausančias vertybes.

Pernai rugsėjo 26 d. vakare iš Surdegio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios buvo pagrobti Kristaus Kryžiaus kelio trys paveikslai, šešis kryžiai, trys taurės, šešios žvakidės, padaryta 6300 litų nuostolių.

Tą patį rugsėjo mėnesį nuo vagišių nukentėjo Troškūnų Šventos Trejybės bažnyčios parapijos koplyčia Juostininkuose – pagrobtos keturios žvakidės, iš Debeikių šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčios koplyčios Čekonių kaime pagrobtas kryžius ir dvi žvakidės – padaryta 900 litų nuostolių.

Ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto pagrobimo atlieka Anykščių rajono policijos komisariato tyrėjai, tyrimą organizuoja, kontroliuoja ir jam vadovauja Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!