- Reklama -

KK nuotr.

ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse užsakymu buvo atliktas tyrimas, kuris atskleidė, koks gyventojų požiūris į draudimą ir kokie yra draudimosi įpročiai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Apklausos duomenimis, Baltijos šalyse gyventojai draudimui per metus išleidžia maždaug iki 1000 litų. 56 proc. respondentų Baltijos šalyse teigė, kad juos apsidrausti skatina noras jaustis saugiai.

Lietuvoje draustis – savaime suprantama

ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse Korporatyvinės komunikacijos direktorė Lina Jakučionienė pasakoja, kad apklausos metu Lietuvos gyventojai išsiskyrė požiūriu, kad draustis – savaime suprantama. „Lietuvos respondentai tarp apsidrausti skatinančių veiksnių nurodė saugumo jausmą (55 proc.) ir įsitikinimą, kad draustis – tai savaime suprantamas dalykas (41 proc.). Daugiau kaip penktadalis (22 proc.) taip pat įvardijo, kad draustis labiausiai skatina asmeninė patirtis, kai apsidraudus, draudimo bendrovė ištikus nelaimei padėjo. Skirtingai negu Latvijoje ir Estijoje, kur bankų reikalavimai priskirti prie trijų svarbiausių apsidrausti skatinančių veiksnių, Lietuvoje šis motyvas atrodo svarbus vos 10 proc. respondentų“, – teigia L. Jakučionienė. Ji pastebi, kad, kitaip nei Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje į svarbiausių motyvų draustis trejetuką patenka būtini bankų ir kitų kredito įstaigų reikalavimai.

Lietuvoje labiausiai norima apsaugoti turtą

ERGO atlikto tyrimo duomenimis, 60 proc. namų ūkių Baltijos šalyse draudimui per metus išleidžia iki 986 litų. „Didesnes sumas draudimui dažniausiai skiria Lietuvos gyventojai: daugiau nei 987 litus draudimui per metus skiria 33 proc. respondentų, kai tuo tarpu Latvijoje tokias sumas skiriančių yra 32 proc., Estijoje – 28 proc. gyventojų“, – teigia L. Jakučionienė.

Penktadalis gyventojų Lietuvoje draudimui skiria nuo 987 iki 1478 litų per metus. Nuo 1479 iki 1971 litų per metus skiria 7 proc. gyventojų, tuo tarpu daugiau kaip 1972 litus – 6 proc. gyventojų.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad, jeigu neturėtų jokio draudimo, gyventojai Lietuvoje labiausiai norėtų apsidrausti turtą (56 proc.), automobilį (50 proc.), gyvybę (44 proc.) ir sveikatą (44 proc.), 32 proc. gyventojų norėtų apsidrausti draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Pastebima, kad vyresnio amžiaus žmonės labiausiai nori apdrausti turtą (64 proc.), tuo tarpu jaunesni – galvoja ir apie draudimo apsaugą automobiliui (52 proc.) ir turtui (52 proc.). „Nors gyvybės draudimas Lietuvoje populiarėja, automobilis bei namų turtas vis dar išlieka populiariausiu draudimo objektu. Lietuvoje gyventojai vengia galvoti apie skaudžiausias netektis ir rūpinasi, kad būtų išvengta nuostolių dėl netektų materialinių vertybių. Visgi į apsaugą būtina žvelgti taip, kad šeima būtų apsaugota visais gyvenimo atvejais“, – teigia L. Jakučionienė.

ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse užsakymu atliktos apklausos rezultatai

1. Svarbiausi motyvai draustis:

SVARBIAUSI MOTYVAI

Latvija

Lietuva

Estija

Nr. 1

Saugumo jausmas

Saugumo jausmas

Saugumo jausmas

Nr. 2

Bankų ir kredito įstaigų reikalavimai

Savaime suprantamas dalykas

Bankų ir kredito įstaigų reikalavimai

Nr. 3

Ankstesnė teigiama patirtis

Ankstesnė teigiama patirtis

Savaime suprantamas dalykas

2. Kiek pinigų per metus skiriama draudimo apsaugai:

iki 986 litų 987-1478 litų 1479-1971 lito Daugiau kaip 1972 litus

Latvija

61%

18%

6%

8%

Estija

63%

12%

8%

8%

Lietuva

64%

20%

7%

6%

Apklausa buvo atlikta praėjusių metų gruodį, jos metu buvo apklausti 3824 respondentai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

ERGO draudimo grupė Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse ir vienintelė siūlanti visas draudimo rūšis: turto draudimą ir draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, gyvybės, pensijų bei sveikatos draudimą. Įmokų suma ERGO Baltijos šalyse 2010 metais sudarė 130 mln. eurų. ERGO draudimo grupė veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 450 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės priklauso tarptautinei ERGO grupei – vienai didžiausių draudimo bendrovių Vokietijoje ir Europoje, kurios metinė pasirašytų draudimo įmokų suma sudaro 20 mlrd. eurų. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje ir Azijoje. Grupės paslaugomis naudojasi virš 40 mln. klientų.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo įmonių „Munich Re“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!