- Reklama -
"MG Baltic" viceprezidentas Raimundas Kurlianskis milijoninėje koncerno byloje prieš Gureckių šeimą įtrauktas trečiuoju asmeniu. KK nuotr.
Prokurorai prašys teismo suimti “MG Baltic” viceprezidentą Raimundą Kurlianskį trims mėnesiams.  KK nuotr.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui, kuriame “MG Baltic” koncerno  atstovui vakar buvo pareikšti įtarimai perdavus itin stambaus masto kyšį (apie 100 000 eurų) Seimo nariui Eligijui Masiuliui, tyrimą kontroliuojantys ir jam vadovaujantys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai priėmė sprendimą kreiptis į Vilniaus m. apylinkės teismą prašant leidimo trims mėnesiams suimti šį įtariamąjį.

Kaip buvo pranešta vakar, ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Liberalų sąjūdžio lyderis E.Masiulis . KK nuotr.Atliekant šį tyrimą vakar vyko kratos “MG Baltic” koncerno prezidento ir viceprezidento darbo vietose, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir jo  vadovaujamo Liberalų sąjūdžio būstinėje. Kratų metu gauta tyrimui reikšmingų duomenų. Seimo narys Eligijus Masiulis apklaustas specialiuoju liudytoju.

Kaip vakar pranešė STT,  šiuo metu ikiteisminiame tyrime turimi duomenys leidžia įtarti, kad “MG Baltic” koncerno atstovai už politinės partijos veikimą jų naudai perdavė itin stambaus masto kyšį (apie 100 000 eurų) Seimo nariui Eligijui Masiuliui.

Manoma, kad siekdamas išgelbėti partiją nuo baudžiamosios atsakomybės juridiniam asmeniui, Eligijus Masiulis nusprendė trauktis ir iš Liberalų sąjūdžio, ir iš Seimo. Tačiau, anot teisės specialistų, toks E.Masiulio žingsnis neišgelbės Liberalų sąjūdžio nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu teisėsauga įrodys, jog įtariamas kyšis partijos vadovui buvo už politinės partijos veikimą koncerno naudai.

Pagal BK,  juridinis asmuo atsako už fizinio asmens padarytus nusikaltimus tuo atveju, kai nusikaltimą juridinio asmens naudai arba interesais padarė fizinis asmuo, veikęs individualiai ar juridinio asmens vardu, jeigu jis, eidamas vadovaujančias pareigas juridiniame asmenyje, turėjo teisę atstovauti juridiniam asmeniui arba priimti sprendimus juridinio asmens vardu, arba kontroliuoti juridinio asmens veiklą. Taip pat juridinis asmuo gali atsakyti už nusikaltimus ir tuo atveju, jeigu juos juridinio asmens naudai padarė juridinio asmens darbuotojas ar įgaliotas atstovas. Tačiau juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė nepašalina fizinio asmens, kuris padarė, organizavo, kurstė arba padėjo padaryti nusikaltimą, baudžiamosios atsakomybės.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!