- Reklama -

Baigęs generalinio prokuroro karjerą Darius Valys negalės lengvatinėmis sąlygomis tapti teisėju, kad buvę Generalinės prokuratūros vadovai. KK nuotr.

Seimas pritarė Seimo nario, buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus pateiktoms įstatymų pataisos, kuriomis užkertamas kelias buvusiam generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojui be egzaminų ir atrankos užimti teisėjo pareigas.

Vakar surinkti 47 Seimo narių parašai, remiantys tai numatančias Prokuratūros įstatymo pataisas. Pagal Seimo statutą, įstatymo pataisų projektas turėtų būti svarstomas jau artimiausio Seimo plenarinio posėdžio metu – balandžio 16 dieną.

„Žinome, kad teismų sudarymą Lietuvoje nustato veikiantis Teismų įstatymas, tačiau tam šiuo metu prieštarauja kai kurios Prokuratūros įstatymo nuostatos. Atsižvelgiant į jas, buvęs generalinis prokuroras ir jo pavaduotojas be atrankos gali būti paskirti į bet kurias laisvas teisėjo pareigas. Todėl tikslinga priimti įstatymo pataisas, kurios panaikina galimas privilegijas aukštiems prokuratūros pareigūnams, kai nėra užtikrinama jų kvalifikacija, tinkamumas eiti teisėjo pareigas. Kita vertus, taip sprendžiamas ir lygiateisiškumo principas – juk prokuratūros sistemoje dirba ne vienas profesionalas, kuriam jokios išskirtinės sąlygos įsidarbinti teismuose dabar nėra taikomos“, – sako Seimo narys V. Gailius.

Kaip žinia, Algimantas Valantinas, atsistatydinęs iš generalinio prokuroro posto, iš pradžių tapo Vilniaus m. 2 apylinkės teismo teisėju, po to perkeltas į Vilniaus apygardos teismą, o prieš A.Valantiną Generalinei prokuratūrai vadovavęs Antanas Klimavičius tapo Aukščiausiojo Teismo teisėju.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!