- Reklama -

A.Valantinas. Seimo archyvo nuotr.

„Kiekvienas žmogus, net ir nusikaltęs, turi turėti viltį. Visuomenė taip pat negali nustoti tikėti, kad žmogus gali pasitaisyti“, – komentuodamas teismų sprendimus, kuriais asmenys, neatlikę visos teismo paskirtos bausmės, paleidžiami į laisvę su apribojimais, teigė Vilniaus apygardos teismo teisėjas Algimantas Valantinas.

Teisėjas radijo laidoje kalbėdamas šia tema, ragino klausytojus pagalvoti, kas yra geriau – ar kai žmogus atlikęs visą bausmę išeina į niekur, be darbo ir be namų, ar kai išleistas anksčiau laiko su apribojimais, nurodymais nuolat informuoti apie save specialių programų dėka yra integruojamas į visuomenę.

„Lygtinai paleidžiamas žmogus įtrauktas į specialias mokymų, įdarbinimo programas daug lengviau adaptuojasi, atranda savo vietą visuomenėje ir, žinoma, yra daug saugesnis mūsų visuomenei“, – kalbėjo teisėjas.

Jam antrindamas laidoje dalyvavęs Kalėjimų departamento Probacijos skyriaus viršininkas Simonas Nikartas pažymėjo, kad prieš kelis metus priimtas Lygtinio paleidimo įstatymas ir įkurta Lygtinio paleidimo komisija to ir siekia – kad nuteistiesiems būtų sudarytos sąlygos keistis ir lengviau integruotis į visuomenę.

Kalėjimų departamento atstovas pabrėžė, kad teismai vertina tik tuos atvejus, kuriems pritaria Lygtinio paleidimo komisija.

„Per pastaruosius metus teismai tokių prašymų tenkina vis mažiau – 2012 m. anksčiau laiko buvo paleista 40 proc. nuteistųjų, šiemet – tik 28 proc. Tačiau visuomenėje tuo vis dar piktinamasi. Tikrai nereikia bijoti, kad nuteistieji užplūs gatves.

Priešingai – šis institutas leidžia tikėti, kad į gatve išeis pasikeitę žmonės. Kiekvienas nuteistasis turi žinoti, kad nuo jo elgesio įkalinimo įstaigoje, nuo jo noro keistis priklausys ir atliekamos bausmės trukmė“, – kalbėjo vienas iš pašnekovų.

Aptardami viešai kritikuojamus teismo sprendimus, kuriais nuteistieji paleidžiami anksčiau laiko, teisėjas A. Valantinas pabrėžė, kad teisėjui visi žmonės prieš įstatymą yra lygūs: „Teisėjas vykdydamas teisingumą ir spręsdamas lygtinio paleidimo klausimą neturėtų skirstyti žmonių pagal tai, ar jie yra rezonansinėje byloje, ar ne, ar visuomenė apie tai kalba, ar tai niekam neįdomus nusikaltimas – visi prieš įstatymą yra lygūs ir taisyklės visiems vienodos“, – pabrėžė A. Valantinas.

Kalėjimų departamento duomenimis, lygtinai į laisvę paleisti asmenys pakartotinai nusikalsta retai – nusikaltimus vėl padaro 4 proc. visų paleistųjų.

NTA inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!