- Reklama -

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Darbas yra žmonių gerovės ir valstybės klestėjimo garantas, todėl dirbančiųjų padėtis yra prioritetas. Pensijas gaunantys piliečiai taip pat visą gyvenimą sunkiai dirbo ir mokėjo mokesčius, todėl valstybės pareiga pasirūpinti, kad už tai jiems būtų deramai atlyginta. Algų ir pensijų kėlimas privalo tapti valstybės prioritetu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pateikė naujausias „Sodros“ prognozes ir skaičiavimus kiek vidutiniškai galėtų kitąmet didėti pensijos nelaidojant gerėjančių „Sodros“ biudžeto rezultatų – 6 proc. arba apie 16 eurų (~55 Lt) kiekvienam pensiją gaunančiam.

Ne dažnai sutinkame tokią situaciją, kai taip anksti pradedama skaičiuoti ir toliaregiškai ieškoti sprendimų. Ateities nenumatysi, galima buvo pasakyti, kad pensijos kils 5 ar 6 eurais ir būtų ramu jeigu nepavyktų pasiekti geresnių rezultatų, bet aukštų tikslų ir maksimalių rezultatų siekimas ir kartelės užkėlimas – sveikintinas dalykas.

Jeigu Seimas pritars, nuo 2017 m. pensijos bus indeksuojamos pagal ekonominius rodiklius ir pensijų augimas bus garantuotas, tačiau iki tol – sprendimai politikų rankose. Jeigu yra realios ekonominės galimybės kelti 50 litų – reikia taip ir daryti. Tai politinės valios klausimas, kurią politikai privalo pademonstruoti. Pagal pensijų dydį esame treti nuo gali ES – tokia situacija netoleruotina ir privalo kuo skubiau būti pakeista.

Atlyginimų klausimu šiandien esame pusiaukelėje – MMA dar ne toks, kokio norėtųsi, tačiau ir ne toks, koks buvo 2012 m. Darbo partijai nuolat reikalaujant jau tris kartus buvo didinamas minimalus atlyginimas: 2013 m. iki 1000 litų, 2014 m. – 1035 Lt., 2015 m. – 1122 Lt (325 eurų). Vyriausybės jau yra numatyta nuo 2016 m. sausio 1 d. MMA dar padidinti iki 350 eurų (1210 litų).

Per tris metus pasiektas rezultatas yra labai geras, bet dar nepakankamas. Didžiausia bėda – algų ir pensijų kėlimas nelaikomas valstybės prioritetu.

Nesutinku su tuo, kad dirbantis žmogus užuot savo dėmesį ir rūpestį skyręs šeimai ir artimiesiems, suka galvą, kaip išgyventi, kaip sumokėti mokesčius, išlaikyti savo vaikus. Tokie dalykai yra netoleruotini. Suprantu, kad ne visos pasaulio ir asmeninės problemos gali būti išsprendžiamos tik pinigų pagalba, bet ekonominė gerovė yra neatsiejama nuo laimingo ir visaverčio gyvenimo.

Pagal politikų požiūrį į ekonominę piliečių gerovę galima labai daug apie juos pasakyti. Suprantama, kad valstybėje yra aibę reikalų ir sprendimo reikalaujančių problemų, bet algos ir pensijos niekada neturi dingti nuo darbotvarkės stalo.

Darbo partija deda visas pastangas, kad MMA didėtų dar greičiau. Seime šiuo metu yra užregistruota Seimo Darbo partijos frakcijos Rezoliucija dėl minimalios mėnesinės algos padidinimo iki 437 eurų (1509 Lt) nuo 2016 m. liepos 1 d.

Gerėjanti šalies ekonominė situacija leidžia tai padaryti – tereikia tik bendro politinio sutarimo šiuo klausimu. Nusistačius aiškų algų ir pensijų kėlimo prioritetą diskusijų reiktų mažai – jei tik ekonominė situacija leidžia kelti – reikia kelti. Tai politikų pareiga prieš visus Lietuvos piliečius.

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!