- Reklama -
Teisingumo ministrė Milda Vainiutė. KK nuotr.
Teisingumo ministrė Milda Vainiutė. KK nuotr.

Šiandien teisingumo ministrė Milda Vainiutė už tarnybinius nusižengimus skyrė pačią griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos – laikinajam Kauno tardymo izoliatoriaus vadovui Edvardui Kviatkauskui, o Kalėjimų departamento direktorei Živilei Mikėnaitei, iš pareigų pasitraukusiai savo noru kovo 27 d., skirtas griežtas papeikimas.
Spaudos konferencijoje ministrė supažindino su atlikto tyrimo rezultatais, o Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė informavo apie atliktą patikrinimą dėl viešųjų pirkimų Kauno tardymo izoliatoriuje.
„Manau, kad svarbiausias patikrinimo rezultatas yra žinia visiems bausmių vykdymo sistemos pareigūnams – bet kokie tarnybiniai nusižengimai sulauks neišvengiamos atsakomybės ir atitinkamos bausmės“, – spaudos konferencijoje sakė teisingumo ministrė.
„Kauno tardymo izoliatoriuje viešųjų pirkimų srityje viešpatavo visiškas chaosas ir netvarka“, – kalbėjo VPT vadovė D. Vilytė.
Šis tyrimas buvo pradėtas, gavus iš Specialiųjų tyrimų tarnybos persiųstą Kano tardymo izoliatoriaus darbuotojos Rasos Kazėnienės skundą ir atsižvelgus į informaciją, kuri pasiekė Teisingumo ministeriją per pasitikėjimo elektroninį paštą.
Teisingumo ministerijoje sudaryta komisija nustatė šiurkščius tuometinės Kalėjimų departamento direktorės Ž. Mikėnaitės ir laikinojo Kauno tardymo izoliatoriaus vadovo E. Kviatkausko tarnybinius nusižengimus.
Jų padaryti pažeidimai yra susiję su svarbiomis biudžetinės įstaigos veiklos sritimis – viešaisiais pirkimais, valstybės lėšų naudojimu ir viena esminių įstaigos vadovo funkcijų – tinkamu vadovavimu ir viešųjų finansų valdymo rizikos valdymu. Komisija konstatavo, kad Ž. Mikėnaitė ir E. Kviatkauskas nevykdė arba nekokybiškai ir nekompetentingai vykdė savo pareigas viešųjų ir privačių interesų derinimo, viešųjų pirkimų, valstybės asignavimų naudojimo, įstaigos vidaus kontrolės sistemos sukūrimo, personalo valdymo srityse.
Komisijos vertinimu, valstybė patyrė didelės turtinės ir neturtinės žalos, kuri, tikimės, bus tiksliai įvertinta ir baudžiamojo proceso metu. Visa su pažeidimais susijusi medžiaga bus perduota Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.
Komisija taip pat pateikė rekomendacijas Kalėjimų departamentui, kaip pašalinti tarnybinius nusižengimus lėmusias priežastis ir sukeltus padarinius. Pavyzdžiui, siekiant mažinti korupcijos apraiškas ir išvengti valstybei brangiai kainuojančių klaidų, bausmių vykdymo sistemoje visi pirkimai, didesni kaip 10 tūkst. eurų, turės būti vykdomi centralizuotai. Būtina peržiūrėti tipinius etatų normatyvus ir atsisakyti pareigybių, kurios neatitinka Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų tikslų bei uždavinių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!