- Reklama -
Išnuomota "Vilniaus energija" neįsileidžia šeimininkų. KK nuotr.
Išnuomota “Vilniaus energija” neįsileidžia tikrųjų šeimininkų. KK nuotr.

Sostinės šilumos ūkio nuomininkas UAB „Vilniaus energija“ šiandien pademonstravo akivaizdų ūkio savininko interesų ignoravimą ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ įgaliotiems atstovams nesudarė galimybės patekti į išnuomotą ūkį.

„Tokie nuomininko veiksmai, jo mėginimai savaip interpretuoti nuomos sutarties nuostatas ir trukdžiai vengiant sudaryti sąlygas ūkio nuomotojui susipažinti su ūkio technine būkle, leidžia daryti prielaidą, kad nuomojamų įrengimų techninė būklė yra abejotina ir, perėmę ūkį iš nuomos, galime turėti rimtų problemų“, – sako AB „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius Mantas Burokas.

Tokio UAB „Vilniaus energija“ šiandieninio elgesio motyvas – neva, nėra žmonių, kurie pravestų instruktažą arba palydėtų prie įrengimų, kaip to reikalauja energetikos įmonės statusas.  AB „Vilniaus šilumos tinklai“ atstovai, žinodami, kad prie įmonės įrengimų būti be lydinčio asmens ar neišklausius įmonės atstovo instruktažo – draudžiama, negalėjo patekti į įmonę ir atlikti išnuomotų įrengimų savininko suplanuotų apžiūrų.

Sostinės šilumos ūkio nuomininkas daro viską, kad turto savininkas negalėtų nuomojamo turto parodyti savo atstovams.

„Priežasčių, kodėl to negali padaryti tada, kada prašo įmonė, galima prigalvoti daug: dabar – atostogų metas, vėliau bus pasiruošimas šildymo sezonui, po to – šildymo sezono darbymetis, ir galiausiai – laikas ūkį perduoti. Nuomininkui nuolat deklaruojant bendradarbiavimą ir geranoriškumą, iš tiesų, matyti, kad siekiama perduoti „katę maiše“. Toks nuomininko elgesys neprideda prestižo tarptautinei kompanijai priklausančiai įmonei“, – sako AB „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius.

Šiandien pademonstruotą nuomininko elgesį, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ laiko niekaip nepateisinamu akibrokštu ir ketina imtis visų galimų teisinių veiksmų, įskaitant ir kreipimąsi į teismą.

Teisę šilumos ūkio savininkams patekti prie išnuomotų įrengimų garantuoja nuomos sutartis, kurioje numatyta, kad  nuomininkas privalo nuomotojo įgaliotiems atstovams suteikti galimybę lankyti ir apžiūrėti įrengimus darbo valandomis. Tačiau nepaisydama prieš tris savaites pateikto išankstinio pranešimo, kada AB „Vilniaus šilumos tinklai“ atstovai atvyks apžiūrėti nuomojamo turto, nuomininkas, vizito išvakarėse, baigiantis darbo dienai, atsiuntė savo siūlomą grafiką, kuriuo siekia turto apžiūros planus iš esmės riboti ir nukelti juos vėlesniam laikui.

„Toks nuomininko elgesys – tarsi  aikštingo vaiko, kuris, net jei ir bus priverstas nusileisti, tai tik tada, kai pats pasakys. Nuomos laikas eina į pabaigą ir kiekvienas toks trukdis, tai ne kas kita, kaip nuomininko siekis dangstyti jam nepatogias aplinkybes“, – taip apie nuomininko elgesį mano AB „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovas.

Violeta Kiburytė

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!