Valstiečiai nesupranta: Lietuva tampa prieglobsčiu nuo mobilizacijos gimtinėje bėgantiems rusams?

1
124
VRM ministrė Agnė Bilotaitė. Seimo kanceliarijos nuotr. / aut. Dž. G. Barysaitė
- Reklama -

Vadovaujantis Seimo nutarimu „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo” ir Vyriausybės patvirtintais kriterijais, nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. į Lietuvos Respublikos teritoriją per visus pasienio kontrolės punktus atvykstantiems Rusijos piliečiams nepaprastosios padėties galiojimo metu taikomas individualus sugriežtintas patikrinimas. Tačiau, pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, atvykstančiųjų į Lietuvą Rusijos piliečių statistika kelia nerimą ir susirūpinimą.

„Panašu, kad nei nutarimas, nei vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pažadas, kad „Lietuva netaps prieglobsčiu nuo mobilizacijos gimtinėje bėgantiems rusams”, neduoda jokių teigiamų rezultatų ir menkina Lietuvos išreikštą griežtą poziciją Rusijos atžvilgiu”, – sako Seimo vicepirmininkas, LVŽS frakcijos narys Jonas Jarutis, pabrėždamas (-a), jog nuo rugsėjo 19 d. į Lietuvą atvyko 9896 Rusijos piliečiai, o pagal LRV nutarimą, neįleisti tik 153.

„Iš valdančiųjų girdime, kad reikia išimti rusų kalbą iš mokyklų, imtis visų kitų priemonių, tačiau, vertinant dabartinę situaciją ir turimus atvykstančiųjų skaičius, panašu, kad eilinį kartą girdime daug politikavimo, o vietose, kur reikalingi realūs sprendimai – jų nėra”, – teigia J. Jarutis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija kreipiasi į Vidaus reikalų ministrę Agnė Bilotaitę ir prašo paaiškinti, kodėl tokie dideli į Lietuvą atvykstančių Rusijos piliečių skaičiai, ar Lietuva turi duomenis apie juos ir ar šie asmenys nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, kokių priemonių ketinama skubiai imtis, kad Rusijos piliečiai nepatektų į Lietuvą/būtų dar labiau griežtinama Rusijos piliečių patikra.

- Reklama -

1 KOMENTARAS

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!