- Reklama -

Vytautas Mačionis. KK nuotr.

Tokį straipsnį (tik kitokiu pavadinimu) norėjau paskelbti spaudoje 2013 m. Jokia žiniasklaida nepriėmė. „Respublikos“ redaktorius Frederikas Jansonas žadėjo išspausdinti gruodžio mėnesį. Ir tas nespausdino. Didžiausio euroskeptiko Rimanto Smetonos paklausiau: ką daryti su tuo straipsniu? Pasiūlė pasidėti prisiminimui.

***

Apie Europos Sąjungą ilgą laiką per visas žinisklaidos priemones kalbama, kaip apie laimės šalį – Eldoradą. Ją kritikuojantys apšaukiami euroskeptikais. Visai tai atrodo, kaip žaidimas į vienus vartus. Pabandykime pažaisti į priešingus vartus.

ES panaikinta mirties bausmė. Vakarų Europos tikrintojai mums priekaištauja, kad blogai užlaikome kalinius. Įsivaizduokime, kad koks nors valkata, neturintis nei kur, nei iš ko gyventi ir neapkenčiantis mūsų liaudies, kieno nors prikalbintas, padarys protu sunkiai suvokiamą nusikaltimą, žus daugybė žmonių, o už bausmę jis gaus kalėjimą iki gyvos galvos – gyvenimą geresnį negu iki tol turėjo.

Vakaruose, remiantis žmogaus teisėmis, propaguojamas palaidas seksualinis gyvenimas, gėjai, lesbietės. Pas mus tokių žmonių buvo, yra ir bus. Tik nereikia jų garbinti.

Reikalaujama tarptautinės ekspertų komisijos pripažintai saugiai Ignalinos elektrinei. Ją uždarant reikės išleisti labai daug pinigų ir elektros energiją pirkti iš kaimynų. Tai reiškia: „būkite jūs vargšais, mes jums padėsime, o jūs už tai būsite mums dėkingi“.

Tarp Prancūzijos ir Vokietijos įsiliepsnojo „keptų viščiukų karas“. Vokietija, besiremdama kažkokiais ES įstatymais, atsisako iš Prancūzijos importuoti keptus viščiukus, remiantis tuo, kad jie kepami ne tokioje temperatūroje ir kepimui vartojama ne ta energija… ir t.t.

ES įstatymai surašyti 2000 puslapių. Ar yra Lietuvoje bent vienas žmogus juos skaitęs? Tad ar verta Lietuvai pirkti „katę maiše“? (2003 m.)

***

Po 10-ies metų matome, kad energetiniu atžvilgiu esame gerokai pastūmėti į grobuoniškos kaimynės glėbį. Vietoje to, kad už elektros energijos perteklių, parduodamą kaimynams, keltume šalies gerovę, 10 metų leidžiame milžiniškus pinigus, uždarydami buvusią saugią atominę elektrinę.

Už dirvonuojančią, dirbamą žemę mūsų žemės savininkai iš ES gauna išmoką gerokai mažesnę, negu Vakarų šalių žemdirbiai. Tai tarsi išmalda už tai, kad sudarome sąlygas Vakarų žemdirbiams savo produkciją parduoti didesnėmis kainomis (konkurencija).

Pernai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės proga patriotinis jaunimas surengė eitynes Gedimino prospektu. Jas trukdė prospekte sustatytos „barikados“, saugomos policininkų.

Savi ir svetimi gėjai Vilniuje surengė demonstraciją. Seimūnas Petras Gražulis bandė pastoti jiems kelią. Policininkai P. Gražulį turintį parlamentaro neliečiamybę, šaukiantį:„Lietuva, Lietuva!“, pagriebė už rankų ir kojų nešė. Tą matė ne tik Lietuvos telezicijos žiūrovai. Policininkai liko nenubausti. Vėliau gėjai surengė demonstraciją Gedimino prospektu. Juos saugojo gausios policijos pajėgos. Visa tai buvo daroma pataikaujant ES valdžiai.

Viešpatie, apsaugok Lietuvėlę nuo tokios nepilnapročių valdžios!

Protingai pasielgė Lenkijos valdžia, stodama į ES, – derėjosi (ir išsiderėjo) dėl nuolaidų iki paskutinio momentu, kai jiems buvo pasakyta – priima ar ne į ES.

Vytautas Mačionis

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!