- Reklama -

Ramūnas Karbauskis atkreipia Prezidentės dėmesį, kad karas jaus seniai vyksta. Asmeninio archyvo nuotrauka

Visiems skaudu skaityti apie jaunus vaikinus žūstančius auto įvykiuose. To priežastis jau nebe „karas“ keliuose, o alkoholis, kurio aukomis tampa vis jaunesni žmonės. Neseniai plačiai aprašyta, kaip tvenkinyje nuskendo automobilis su trimis žmonėmis, du iš kurių – nepilnamečiai. Ten pat primenama apie panašų įvykį, kuriame žuvo penki nepilnamečiai. Praėjusį savaitgalį pėsčiųjų perėjoje girtas įsirėžė į penkis žmones. Jau nieko nebenustebinsi, jog daugumos savižudybių, avarijų, nelaimingų atsitikimų, buitinių konfliktų, ligų priežastis ar palydovas – alkoholis.

Kyla paprastas klausimas: kiek dar turi žūti, nusižudyti, mirti nepilnamečių, kad mes suvoktume, jog didžiausias mūsų visuomenės, šalies, valstybės priešas – alkoholis? Ieškome išorės priešų, o nesuvokiame, kad nepaskelbtas vidaus karas prieš žmones pas mus seniai vyksta.

Nejau dabar vyraujantis ciniškas požiūris, jog alkoholio akcizai yra valstybės ekonominio stabilumo garantas, nugalės prieš šimtus tūkstančių pražuvusių, suluošintų žmonių, prieš tūkstančius pragertų vaikų, milijardus, išleidžiamus alkoholio poveikio ligoms gydyti?

Nesu naivus, suprantu, jog Premjerui, Vyriausybei, Seimui, tai visiškai nerūpi. Šalia jų nuolatos būriuojasi alkoholio pramonės lobistai, kurie nuodo kaip elgtis, kokius įstatymus priimti. Vienintelis žmogus, į kurio sąžinę dar bandau kreiptis – Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidente, jūs žinote, kad Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, jog Lietuva yra trečia pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą, tame sąraše pralenkusi net Rusiją. Pagal suvartojamo alkoholio kiekį tarp nepilnamečių – taip pat esame treti pasaulyje. Gal Jūsų karingas tonas būtų naudingesnis šioje temoje, kad politikai suvoktų savo atsakomybę už alkoholio keliamas grėsmes tautos egzistencijai?

Jei Jums, ar dar kam nors iš valdančiųjų, reikėtų pasiūlymų, patarimų, ilgametės patirties, tikrai ateisime į pagalbą, nes alkoholis, nesveika gyvensena žudo mūsų valstybę greičiau, nei kokie išorės priešai.

Šiame kare ir blaivybės kūryboje dalyvauju nuo jaunystės, kai apsisprendžiau niekada gyvenime nevartoti alkoholio. Dabar galiu savo pavyzdžiu jaunimui parodyti, jog blaivybė yra užtikrintas kelias į pilnavertį, sėkmingą gyvenimą. Kartu su blaivybės pergalėmis Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Naisiuose, kartu su planais frontą prieš alkoholį išplėsti visame Šiaulių rajone, mes norime, jog į šią kovą ir įdomią veiklą už sveiką Lietuvą pakiltų visa šalis. Tai šventas karas, kuriame nebūna pralaimėjusių. Jame laimi visi, kurie myli savo šalį ir joje gyvenančius žmones.

Ramūnas Karbauskis – sveikos gyvensenos, kultūros mecenatas,

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!