- Reklama -

V.Uspaskich. KK nuotr.

Tokį palinkėjimą mane paskatino parašyti karikatūra „Lietuvos ryte“, kurioje premjeras negali apsispręsti, ką jis turėtų aukščiau kabinti ant kalėdinės eglutės — Suskystintų gamtinių dujų terminalą ar Eurą?

Tikrai galima pasveikinti visus Lietuvos žmones su dar vienu žingsniu į priekį, kuris pagal savo svarbą nuo nepriklausomybės paskelbimo jau būtų trečias —prilyginamas stojimui į ES ir NATO. Šiame materialiame, globaliame pasaulyje finansinis ir ekonominis stabilumas tokiai mažai valstybei kaip Lietuva yra svarbesnis ginklas už nedideles ginkluotąsias pajėgas. Nes paprastų žmonių ilgą laiką nepamaitinsi patriotizmu ir pažadais apie ateities gerovę. Žmogus nori valgyti kasdien. Pavalgęs, užtikrintai ir komfortiškai besijaučiantis žmogus yra galingesnis valstybės ginklas, nei pažadas apie ateities gerovę. 25 metai Lietuvos nepriklausomybės tai parodė emigrantų skaičiumi.

Ką gi tai reiškia, kad naujoji valiuta užtikrina didesnį saugumą, nei nedidelė mažos, nors ir gerai ekipiruotos valstybės ginkluotė? Ir kodėl būtent mažos? Todėl, kad būtent maža valstybė neturi galimybės turėti didelės kariuomenės. Nors pagal mūsų valstybės mastus mūsų ginkluotė atrodo didelė, bet, palyginus su didele valstybe, ji visai maža, galinti apsaugoti nebent vieną nedidelį miestą didelėje valstybėje. Tad išeina, kad nauji pinigai, t. y. Euras, yra didesnė saugumo priemonė mūsų valstybei nei ginkluotė. Kuo gi ypatingas šitoks saugumas ir nuo ko jis mus saugo?

Nepatikėsite, bet tai yra apsauga nuo mūsų mylimos valdžios, nes įvedus Eurą mūsų valstybėje įsigalioja kitos ekonominio ir finansinio žaidimo taisyklės, kurias kuria ne mūsų valdžia, o visa Europa.

Tai labai gerai įrodė konservatorių ir liberalų — Kubiliaus ir Masiulio – koalicinė Vyriausybė, kurios angelu sargu tapo pati prezidentė Dalia Grybauskaitė. Per 4 metų jų valdymo laikotarpį Lietuva buvo praskolinta tris kartus daugiau nei per visus nepriklausomus 18 metų, buvusių iki tol. Lietuvos skola padidėjo 300 proc. — nuo 16 mlrd. iki beveik 50 mlrd. litų! Tai nėra kaltinimai ar kritika, o tik fakto konstatavimas. Žmonės išsirinko valdžią su tokiais sugebėjimais, kokią norėjo turėti.

Negalima sakyti, kad valdžia tai darė piktybiškai, tiesiog toks yra jų supratimas apie ekonomiką ir valstybės valdymą. Nors per tuos 18 nepriklausomybės metų tikrai buvo daug sudėtingesnių laikotarpių, nei nedidelė krizė 2009 metais. Ypač pirmaisiais nepriklausomybės metais. Bet žmonės, praeitą kadenciją vadovavę mūsų valstybei, neturėjo supratimo apie valstybės valdymą, tuo labiau apie ekonomiką, todėl valstybė liko stipriai praskolinta.

Tiesa, ir dabartinė Vyriausybė, žiūrint į jos veiksmus, nieko geresnio nesugalvojo, kaip plaukti pasroviui.

Būtent tai dabar garantuos Euras ir tos taisyklės, kurias prižiūrės Europą — kad mūsų šalies valdžia plauktų pasroviui ir neklampintų valstybės į visišką bankrotą, kad nebūtų pažeistas fiskalinis deficitas ir kad neišleistų daugiau, nei uždirba valstybė.

Su tuo ir sveikinu Lietuvos žmones — dabar jie apsaugoti nuo tų, kuriuos visą gyvenimą kritikuoja, bet padaryti nieko negali. Dabar į pagalbą atėjo Europa — kai tik Lietuvos valdžia vėl panorės daugiau išlaidauti, iškart gaus per nagus.

Tad tas reklaminis triukas su Suskystintų gamtinių dujų terminalu iš tikrųjų mažai ką duoda mūsų saugumui, arba duoda ne tiek, kiek Euras, kuris saugos nuo išorės grėsmių, o svarbiausia — nuo savų neišmanančių valstybės vadovų. Tai labai gerai iliustruoja posakis: svarbiausia apsiginti nuo savų, o nuo priešų kaip nors apsiginsime, nes nuo priešų ginsimės visi kartu.

Tad kabinkite drąsiai Eurą į pačią eglutės viršūnę ir neapsiriksite.

Su pagarba ir Naujaisiais metais!

Europos Parlamento narys

Viktoras Uspaskich

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!