- Reklama -

sxc.hu nuotr.

Atėjus pavasariui daugelis mūsų jaučia poreikį sustiprinti organizmą, įgyti daugiau energijos, atsikratyti nereikalingų kilogramų. Ne vienas žmogus išmėgina organizmo valymą, tačiau tik nedaugelis žino, kaip teisingai reikėtų tai daryti. Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė teigia, jog sveikas gyvenimo būdas yra svarbesnė ir tinkamesnė priemonė, norint išsaugoti savo organizmo sveikatą, nei dirbtinai metodai, kurių imasi daugelis. Dietologė pateikia keletą svarbiausių taisyklių, kurios padės palaikyti tinkamą natūralaus organizmo valymosi balansą.

„Mūsų kūnas turi unikalią sistemą, kuri pati padeda apvalyti organizmą nuo žalingų medžiagų. Organizme nuolat susidaro kenksmingi junginiai, tačiau kepenys juos neutralizuoja, o inkstai pašalina. Kaip šalinimo sistema veikia ir mūsų oda, o iškvepiamame ore taip pat yra kenksmingų medžiagų. Organizmo valymosi procesai mūsų kūne nuolat vyksta natūraliai. Taigi svarbiausia tinkamai subalansuoti savo gyvenimo ritmą, mitybą, fizinį aktyvumą ir tuomet neteks galvoti apie papildomus organizmo valymo būdus. Šiuolaikiniams žmonėms ne visada pavyksta gyventi subalansuotai, bet yra būdų, galinčių padėti mūsų organizmui“, – teigia gydytoja dietologė.

1. Organizmo valymosi poreikiai yra individualūs. Paprastai noras valyti organizmą ir keisti gyvensenos įpročius žmonėms kyla tuomet, kai jie jaučiasi pavargę, neturi energijos, taip pat šį norą paskatina ir pavasarį atbundanti gamta. Tačiau negalima išskirti vieno laikotarpio, kuomet žmonėms organizmo valymas tampa labiau aktualus. Kaip jau minėta, organizme nuolat vyksta cheminės reakcijos, o žmogaus kūnas nėra linkęs kaupti po jų susidariusių junginių, todėl visuomet vyksta ir šalinimo procesai.

2. Iškrovos dienos organizmui sukelia stresą. Žmonės neretai imasi radikalių organizmo valymo būdų, pavyzdžiui, badavimo. Tačiau visiškas maisto atsisakymas skatina dar spartesnę kenksmingų junginių gamybą organizme, kadangi ląstelės negauna gliukozės, tuomet ardomi raumenys, juose susidaro daugiau nei įprasta amoniako. Pasak specialistų, ilgainiui organizmas prisitaiko prie tokios pakenktos savo būsenos, tačiau badaujant kepenys ir inkstai turi pašalinti itin daug kenksmingų medžiagų ir patiria nenatūralius krūvius.

3. Mityba turi būti įvairi ir subalansuota. Jei norite prisidėti prie organizmo valymosi, svarbiausia tinkamai maitintis. Specialistai vieningai teigia, jog mityba turi būti įvairi – reikia valgyti kuo įvairesnį maistą, nepamiršti vaisių ir daržovių, užkandžiaukite šiais produktais darbe. Ypatingai savo maisto racioną turėtų peržvelgti vyrai, kurie paprastai tam skiria mažiau dėmesio. Taip pat susirūpinti derėtų žmonėms, kurie valgo itin nereguliariai. Jei organizmas yra pasotinamas pusryčių, o vėliau tik vakarienės metu, jis turi atskirai prisitaikyti prie tokio režimo ir keisti savo natūralią medžiagų apykaitą. Rinkdamiesi produktus dienos valgiams, nepamirškite, jog jų didesnė dalis turėtų būti augalinės kilmės, kadangi mėsos, pieno produktų organizmui reikia gerokai mažiau, nei daržovių, vaisių ir grūdinių kultūrų, kurios turėtų sudaryti apie 70 proc. maisto raciono.

4. Natūralus bikarbonatinis mineralinis vanduo – organizmo variklis. Mitybos piramidėse pastaruoju metu vis dažniau nurodoma, jog viena svarbiausių, pamatinė mitybos grandis – bikarbonatinis mineralinis vanduo. Organizme kiekvieną akimirką vyksta daugybė cheminių reakcijų, todėl svarbu gerti pakankamai skysčių, kadangi visi šie procesai vyksta vandenyje. Specialistai rekomenduoja būtent bikarbonatinį mineralinį vandenį, kuris padeda inkstams ir kepenims pašalinti kenksmingas medžiagas ir atstatyti mineralų balansą organizme. Bikarbonatų jonai įtakoja organizmo rūgščių – šarmų pusiausvyrą, šarmina organizmą, sveikatinančiai veikia žmogų, padeda apsisaugoti nuo lėtinių ligų. Vieni iš geriausiai žinomų bikarbonatinių vandenų pasaulyje yra šie: „Borjomi“ (Gruzija, 3880 mg bikarbonatų litre), „Appolinaris“ (Vokietija, 1800 mg bikarbonatų litre), „Campilho“ (Portugalija, 1479 mg bikarbonatų litre). Baltijos šalyse plačiausiai yra paplitęs gruzinų natūralus mineralinis vanduo „Borjomi“.

5. Fizinis aktyvumas būtinas kasdien. Prie sveiko gyvenimo būdo ir geresnės savijautos ženkliai prisideda sportas. Fizinis aktyvumas apsaugo nuo daugelio ligų – vėžio, širdies, kraujagyslių sutrikimų. Taip pat jis priduoda organizmui energijos ir gerina savijautą, tačiau kiekvienas fizinis pratimas turi būti gerai apgalvotas ir negali būti per didelis. Specialistų teigimu, daugelis žmonių apleidžia sportą, kadangi negali tam skirti pakankamai laiko arba stokoja jėgų, tačiau svarbu atsiminti, jog tai yra ilgas ir nuoseklus procesas, todėl penkių minučių mankšta kasdien jau yra gera pradžia ir netgi elementarūs fiziniai pratimai prisideda prie organizmo sveikatos.

6. Neignoruokite miego rėžimo svarbos. Miego stoka labai išbalansuoja ir išsekina organizmą, tai skatina laisvųjų radikalų, kurie kenkia organizmui, gamybą. Pasak specialistų, norint pagerinti savo kūno sveikatą ir paskatinti jo natūralų apsivalymą, reikia miegoti ne mažiau nei 7-8 val. per parą.

7. Kovokite su stresu. Dabartinis gyvenimo tempas skatina žmones vis daugiau laiko skirti darbui ir gyventi nuolat jaučiant psichologinę įtampą. Ypač kenčia tie, kurie negeba planuoti savo laiko. Taigi natūralus organizmo apsivalymas sutrinka ne tik tuomet, kai žmogus netinkamai maitinasi ar miega, tačiau ir tada, kai netinkamai paskirsto savo dienos režimą bei patiria didelį stresą. Pasak specialistų, sveikam organizmui būtinas balansas tarp krūvio, patiriamo darbe bei kokybiško žmogaus laisvalaikio po darbo. Per didelis darbo krūvis bei nuolatinis stresas skatina kenksmingų medžiagų gamybą ir alina organizmą.

8. Mechaninis organizmo valymas – grėsmė sveikatai. Manančius, jog nuo sveikatos problemų gali išgelbėti medicininis organizmo valymas, tradicinės medicinos šalininkai perspėja, jog bet kokia didelė intervenciją į organizmą, sutrikdo jo veiklą ir paskatina įvairias komplikacijas – imuniteto pažeidimus, dažnesnį infekcinių ligų atsiradimą. Todėl svarbiausia įvertinti savo būklę ir galimybes bei apsvarstyti, ar verta imtis greito organizmo valymo, ar derėtų iš pagrindų pertvarkyti savo gyvenimo būdą. Tai nesukels staigių pokyčių, tačiau jau po mėnesio bus galima stebėti pirmuosius natūralaus organizmo valymosi rezultatus.

Sergejus Tichomirovas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!