- Reklama -

Merus rinksime tiesiogiai. KK nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Savivaldybių tarybų rinkimų ir Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kuriomis įteisinami tiesioginiai merų rinkimai, o patiems merams suteikiama daugiau galių dirbti žmonių labui.

„Žmons dešimtmečius laukė, kada galės rinkti merus tiesiogiai. Tiesioginiai merų rinkimai sustiprins demokratiją Lietuvoje. Nuo šiol žmonės turės teisę patys spręsti, koks politikas geriausiai atstovaus jų interesams, ir žinos, už kokius sprendimus jie gali tiesiogiai reikalauti atsakomybės iš mero. Žmonėms reikia ne simbolinio, o realiai dirbančio ir jų problemas sprendžiančio mero ir vietos valdžios”, – sako Prezidentė.

Prezidentė nuosekliai palaikė tiesioginių merų rinkimų idėją. Pasak Prezidentės, tiesiogiai išrinkti merai bus tiesiogiai atskaitingi žmonėms, o ne partijoms. Iki šiol merų išrinkimą dažnai lemdavo politinių partijų susitarimai, o dabar meru galės būti išrinktas bet kuris veiklus, atsakomybės prisiimti nebijantis ir žmonių pasitikėjimą turintis kandidatas. Prezidentės teigimu, tai paskatins didesnę idėjų konkurenciją, naujų lyderių atsiradimą, padidins politikų atsakomybę rinkėjams.

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų pritaria tiesioginiams merų rinkimams. Teisingumo ministerijos šiemet atliktos visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad 76 proc. gyventojų pasisako už tiesiogiai renkamus merus.

Merai renkami tiesiogiai ir kitose Europos Sąjungos šalyse – Bulgarijoje, Italijoje, Kipre, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Austrijoje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!