- Reklama -

"Nors aiškinama, kad politikai negali kištis į teismų darbą, deja, ši situacija yra nestandartinė", - mano Tautos vienybės sąjungos pirmininkas Algimantas Matulevičius . KK nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentei

Daliai Grybauskaitei

Situacija besivystanti apie Kauno pedofilijos bylą jau kuris laikas audrina visuomenę ir smukdo pasitikėjimą šalies teisine sistema. Nuo pat šios istorijos paviešinimo, teisėsaugos institucijos padarė aibę klaidų ir savo nekompetencija supriešino visuomenę. Visiškai susikompromitavo vaiko teisių apsaugos tarnybos. Nors ši kruvina istorija, nusinešusi keturias gyvybes, tęsiasi jau keli metai, bet aiškesnė ji netampa. Paskutinis Aukščiausiojo Teismo verdiktas, kad pedofilijos byla turi būti nagrinėjama, nors prokuratūra tam visaip priešinosi, vėl patvirtino, kad aiškių atsakymų nėra. Visuomenė žiniasklaidos pastūmėta pasidalino į dvi nesutaikomas stovyklas. Ši priešprieša jau peraugo į neapykantą ir pamirštama labiausiai nukentėjusi šioje kraupioje istorijoje mažoji mergaitė. Kaip visa tai bepasibaigtų, jai padaryta žala persekios šią mergaitę visą gyvenimą.

Mes kviečiame visus nusiraminti ir nuoširdžiai paklausti savęs, o ką galima padaryti, kad padėtume jau ir taip likimo nuskriaustai mergaitei. Kaip galime abejingai stebėti, kai abi neapykanta vieni kitų atžvilgiu persisunkusios pusės, aplinkybių verčiamos, padarė mergaitę tarpusavio santykių aiškinimosi įkaitu. Būtent tokią situaciją paaštrino ir ją sukomplikavo Kėdainių teismo sprendimas.

Nors mūsų oficialioji politikų ir teisininkų pozicija yra tokia, kad teismai yra nepakaltinami ir jų sprendimai turi būti beatodairiškai vykdomi, deja, gyvenimas mums pateikia daug pavyzdžių, kai taip nebūna. Gyvenimo ir teismų praktika akivaizdžiai įrodo, kad teisėjai klysta ir būna šališki. Tai patvirtina aukštesnių teismų visiškai priešingi sprendimai tokiose pat bylose. Niekas negali prisidengti sausa įstatymo raide arba teisėjo įnoriu prieš mažosios mergaitės skausmą ir ašaras.

Negi Kėdainių teismui nebuvo žinomas Aukščiausiojo Teismo sprendimas dėl pedofilijos bylos? Negi teisėjui neužteko doros ir sveikos nuovokos suprasti, kad bent teoriškai, aukštesnio teismo sprendimu jo sprendimas gali būti panaikintas? Negi jam kas nors draudė pasielgti žmogiškai ir nutarti, kad mergaitės perdavimas įvyktų tik baigus visus teisminius sprendimus, kai jų jau bus neįmanoma pakeisti? Kažkodėl šioje istorijoje peršasi įkyri mintis, kad vis tik sprendimai daromi skubotai, formaliai, visiškai nekreipiant dėmesio į mergaitės ramybę, jos ir taip sujaukto gyvenimo nors dalinį pastovumą.

Kodėl niekas viešai neatsako, kam L.Stankūnaitei reikalinga valstybės apsauga, negi dar egzistuoja grėsmė jos gyvybei? Ir kaip tokioje aplinkoje galės gyventi mažoji mergaitė?. Šalies teisėsauga matomai taip susipainiojusi šioje problemoje, kad tapo šališka ir nebesugeba priimti mergaitei reikalingus ir naudingus, o visuomenei aiškius sprendimus.

Nors aiškinama, kad politikai negali kištis į teismų darbą, deja, ši situacija yra nestandartinė. Visų pirma negalima mergaitės interesus vertinti tik biurokratiškai, formaliai. Be to, šalies vadovė yra ta politikė, kuri pagal LR Konstituciją turi teisę į teismo nuosprendžių peržiūrėjimą per malonės teikimo institutą.

Prašome Jūsų Ekscelenciją padėti apginti mažąją mergaitę Konstitucijos ir Tautos Jums suteiktomis galiomis priimti sekančius sprendimus:

1. Kreiptis į Teismą su prašymu, kad kol nebus išnagrinėtos visos su šia kruvina istorija susijusios bylos ir įsigalios galutiniai sprendimai kur ir su kuo turi gyventi mažoji mergaitė, sustabdyti jos perdavimą.

2. Savo dekretu sukurti ypatingą komisiją iš nepriekaištingos reputacijos teisininkų, psichologų, vaiko teisių specialistų, kuri ištirtų visų, atsakingų už šios problemos sprendimą valstybinių institucijų veiksmus, juos įvertintų ir pateiktų ataskaitą Jums ir visuomenei.

Tokio neformalaus sprendimo ir poelgio reikalauja susidariusi situacija ir mažosios mergaitės likimas, kuriame daugelis tautiečių mato save ar savo artimuosius. Lietuvos valstybė turi surasti savyje dvasinės stiprybės, kad apgintų mažąją mergaitę.

Nuoširdžiai tikimės Jūsų ryžtingų veiksmų.

Pagarbiai,

Tautos vienybės sąjungos pirmininkas Dr. Algimantas Matulevičius

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!