- Reklama -

Lukiškių aikštė. KK nuotr.

Per amžius mūsų valstybės sostinės Lukiškių aikštė yra suaugusi su tautos kančių ir kovų istorine atmintimi. Šiais metais minime 1863 metų sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią 150 – ąsias metines. Lukiškių aikštė – ne tik sukilimo dalyvių egzekucijos, bet ir sovietinės okupacijos aukų represijų vieta.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ilgai puoselėta mintis Lukiškių aikštėje įamžinti sovietinių represijų ir KGB aukų, laisvės karių, paguldžiusių galvas miškuose, kalėjimuose bei Sibiro platybėse už žmogiškuosius idealus, krikščionišką tikėjimą ir valstybės ateitį iki šiol lieka neįgyvendinta.

Teismui priėmus gėdingą sprendimą, įpareigojantį Vilniaus miesto savivaldybę išduoti leidimą iškrypėlių eitynėms ir laisvės kovų dalyvių krauju aplaistytos Lukiškių aikštės išniekinimui peržengtos visos ribos. Teismo nuosprendis pakerta valstybingumo šaknis, esmingai paniekina teisingumą, kaip pamatinę visuomenės darnaus sugyvenimo sąlygą.

Būdami laisvi mes neturime leistis būti žeminami. Reikalaujame Vilniaus miesto mero nedelsiant pakeisti Gėjų lygai išduoto leidimo sąlygas ir neleisti provokacijos sumanytojams įgyvendinti savo kėslus Lukiškių aikštėje.

Jeigu šis reikalavimas nebus įvykdytas, mes kviečiame Lietuvos žmones liepos 27 – ąją, šeštadienį, 12 valandą susirinkti prie Katedros taikioms eitynėms ginti Lukiškių aikštę nuo išniekinimo.

Raginame nepasiduoti provokacijoms ir oriai kovoti už tai, ką siekiama sutrypti – šeimos vertybes, tradicinį tikėjimą, laisvą valią ir pagarbą žmogui.

Pasirašo:

Vyskupas Jonas Kauneckas

Vyskupas Juozapas Matulaitis

Kunigas Petras Dumbliauskas

Kunigas Mykolas Petravičius

Kunigas Vytautas Vaičiūnas

Kunigas Vytautas Praraja

Monsinjoras Alfonsas Svarinskas

Antanas Terleckas (Disidentas)

Nijolė Sadūnaitė (Laisvės kovotoja)

Stasė Asanavičienė (Loretos Asanavičiūtės mama)

Vladas Terleckas (Signataras)

Julija Ambrasienė (Laisvės kovų dalyvių sąjunga)

Petras Pliumpa (Politinis kalinys)

Jonas Puodžius (Politinis kalinys)

Elvyra Žebertavičiūtė (Aktorė)

Vladas Vildžiūnas (Skulptorius)

Albinas Gutauskas (Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija)

Prof. Ona Voverienė

Stasys Buškevičius (Jaunoji Lietuva)

Petras Gražulis (Seimo narys)

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!