- Reklama -
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. KK nuotr.

Aukščiausias teismas padėjo tašką Ukmergės šilumos kare. Teismas konstatavo, kad UAB „Miesto energija“ sutartį, sudarytą su Ukmergės rajono savivaldybe, pažeidė šiurkščiai ir tai lėmė, kad šilumos ir karšto vandens kainos ukmergiškiams buvo išpūstos. Teismas nustatė, kad savivaldybė sutartį nutraukė teisėtai.

Pasak Ukmergės rajono savivaldybės mero Algirdo Kopūsto, Aukščiausiasis teismas konstatavo, jog UAB „Miesto energija“ sutartį pažeidė šiurkščiai ir būtent dėl to ukmergiškiai už šilumą ir karštą vandenį mokėjo brangiau nei galėjo, jeigu sutarties sąlygų būtų laikomasi. „Džiaugiamės, kad savivaldybei pavyko apginti vartotojus nuo nepagrįstai didelių šilumos kainų, taip pat apsaugoti Ukmergės bendruomenei priklausantį turtą nuo nudėvėjimo“, – teigia A. Kopūstas.

Teismas pripažino, kad Ukmergės rajono gyventojai už šilumą privačiai bendrovei „Miesto energija“ permokėjo, nes jų sąskaita šilumos kainos buvo mažinamos vartotojams Trakų rajone, nors privati bendrovė buvo sukurta būtent ukmergiškių interesams tenkinti. Teismas taip pat pripažino, kad be savivaldybės sutikimo įkeisdama šilumos ūkio turtą ir imdama paskolas, UAB „Miesto energija“ sutartį pažeidė šiurkščiai.

Be to, sutarties galiojimo laikotarpiu UAB „Miesto energija“, parduodama 80 proc. savo akcijų, tapo priklausoma nuo UAB „E-energija“ ir faktiškai nebeteko sprendimo priėmimo teisės. Teismas pasisakė, kad savivaldybė teisėtai tikėjosi, jog UAB „Miesto energija“ veiks tik Ukmergėje, tačiau ši bendrovė pradėjo savo veiklą Klaipėdoje.

Teismas pabrėžė, kad Ukmergės rajono savivaldybė iš sutarties su UAB „Miesto energija“ negavo to, ko teisėtai tikėjosi. Be to, nuomos laikotarpiu UAB „Miesto energija“ nudėvėjo išnuomotą šilumos ūkio turtą, todėl teismas konstatavo, kad savivaldybei nenutraukus sutarties, ji turto būtų praradusi dar daugiau.

„Klausimas, ar sutartis buvo nutraukta teisėtai, buvo esminis. Po šios nutarties dvejus metus savo funkcijas vykdyti delsusi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija privalės laikytis įstatymo nuostatų ir galiausiai išspręsti šilumos tiekimo licencijų klausimą. Vadovaujantis LR Šilumos ūkio įstatymu, ji privalo UAB „Miesto energija“ šilumos tiekimo licencijos galiojimą Ukmergės rajone bei išduoti licenciją Ukmergės rajono savivaldybės kontroliuojamai bendrovei“, – teigia A. Kopūstas.

Kovo mėn. ukmergiškiai už šilumą savivaldybės kontroliuojamai bendrovei mokėjo 29,64 ct/kWh. Palyginimui, Prienuose UAB „Miesto energija“ šilumą tiekė 19 proc., Trakuose – 17 proc. didesne kaina.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!