- Reklama -

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė ir pavaduotoja Guoda Burokienė sunerimo, susipažinusios su Seimui Vyriausybės teikiama nauja Valstybės tarnybos įstatymo redakcija. Ar tikrai valdantieji ruošiasi steigti „auksines lesyklėles” savo išrinktiems žmonėms?

Projekte, kurį nagrinės Seimo nariai, vidaus reikalų ministrė tarnautojus, dirbančius valstybės įmonėse, lygina su privačioje bendrovėje dirbančiaisiais. Numatoma, kad valstybės įmonės sieks pelno, o valdymas bus atiduotas į vadovų rankas. Jie su niekuo nederindami galės sukurti atskirą savo įstaigos valdymą ir darbo apmokėjimo sistemą.

„Dabartinė valdžia ignoruoja ir neįsiklauso ne tik į mūsų, bet ir Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos išsakytą nuomonę. Šiuo metu valstybės tarnautojams taikomi specialūs reikalavimai, kurių nereikia laikytis dirbantiems pagal darbo sutartis, pavyzdžiui pajamų ir turto deklaravimo, pareigos puoselėti nepriekaištingą reputaciją, vengti interesų konflikto ir kt. Pagal naują reformą naikinamos garantijos, tačiau paliekami papildomi reikalavimai, o tai yra neteisinga ir nelogiška,” – sako A. Norkienė.

G. Burokienė atkreipia dėmesį į siūlomos reformos nenuoseklumą. Pagal naują reformą sumažės valstybės tarnybos patrauklumas ir konkurencingumas, bus neaišku, kaip nustatyti darbo užmokestį. Dėl naujai siūlomo taikyti bazinio dydžio bent dvejus ateinančius metus bus „įšaldytas” eilinių valstybės tarnautojų darbo užmokestis, panaikintos ir taip menkos socialinės garantijos.

„Valdžia pamiršo eilinius valstybės tarnautojus, o solidžios algos žadamos tik įstaigų vadovams. Siūlymas panaikinti priedą už stažą ir atostogų skaičiavimo tvarką eiliniams valstybės tarnautojams yra nepagrįstas ir nelogiškas, nes valstybės tarnautojas kaupia darbo patirtį ir savo darbą atlieka vis rezultatyviau. Priedas už stažą turi būti išsaugotas kaip viena iš nedaugelio darbo valstybės tarnyboje motyvacinių priemonių ir kaip bent nežymus darbo užmokesčio padidinimas”, – sako G. Burokienė.

LVŽS frakcijos nariai siūlo nebloginti eilinių tarnautojų darbo ir atlygio sąlygų bei dar kartą apsvarstyti Valstybės tarnybos įstatymo tikslingumą. Būtent šiuo metu, kai Lietuva patiria daug geopolitinių neramumų, išgyvena rekordinę infliaciją.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!