- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos garbės konsulais ir aptarė Lietuvos politinę padėtį artėjant Seimo rinkimams, šalies ekonominį atsigavimą, įsipareigojimą laikytis finansinės drausmės, energetinius projektus, artėjantį pirmininkavimą ES ir NATO viršūnių susitikimo Čikagoje rezultatus.

Šalies vadovė padėkojo garbės konsulams už Lietuvos vardo garsinimą ir pakvietė juos aktyviai remti artėjantį mūsų šalies pirmininkavimą Europos Sąjungai 2013 m. antroje pusėje.

„Kitais metais Lietuvai teks didelė atsakomybė pirmininkauti Europos Sąjungai. Jūsų indėlis pristatant mūsų šalies pirmininkavimo tikslus, prioritetus ir įgyvendinamus uždavinius bus labai reikšmingas. Tai puiki galimybė mums visiems garsinti ir populiarinti Lietuvos vardą tarptautinėje erdvėje”, – teigė Prezidentė.

Pasak valstybės vadovė, Lietuva laikėsi griežtos finansinės drausmės ir sėkmingai įveikė ekonominius sunkumus. Prezidentės teigimu, atsigaunanti šalies ekonomika, atsakinga finansų politika ir energetinio saugumo stiprinimas atveria patrauklias verslo plėtros ir investicijų galimybes Lietuvoje.

Prezidentės teigimu, garbės konsulų tiesioginis bendravimas su verslininkais, norinčiais investuoti ar kurti verslą Lietuvoje, menininkais, ieškančiais erdvių ir galimybių, mokslininkais, galinčiais prisidėti prie Lietuvos mokslo plėtros, yra neįkainojama parama mūsų šaliai.

Garbės konsulai yra pareigūnai, atsakingi už Lietuvos ir valstybės, kurioje įsteigtas garbės konsulatas, draugiškus santykius bei ekonominių, kultūrinių ir mokslinių ryšių plėtrą.

Šiuo metu Lietuva turi 170 garbės konsulų 74 šalyse. Garbės konsulų suvažiavimai Lietuvoje rengiami nuo 2001 metų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!