- Reklama -
Jei nebūtų sugrįžęs į Lietuvą, Viktoras Uspaskichas po Darbo partijos suvažiavimo jau nebebūtų šios partijos narys

Po pusantrų metų slapstymosi nuo Lietuvos teisėsaugos Rusijoje į Lietuvą sugrįžo Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskich. Sugrįžo, nes Darbo partijos moterys – Loreta Graužinienė, Dangutė Mikutienė, Ramunė Visockytė ir kitos, pasitelkusios savo moterišką žavesį ir iškalbą, nuskridusios į Maskvą įtikino Viktorą, kad jis privalo sugrįžti.

Kodėl, pragyvenęs pusantrų metų Maskvoje, Viktoras Uspaskich privalėjo būtent dabar į Lietuvą sugrįžti, istorija ir Darbo partijos moterys nutyli, o politologai, politikai ir žurnalistai kasdien narplioja vis naujas versijas apie „Rusijos planus“ dėl Viktoro Uspaskicho sugrįžimo.

Na, o kol politikai ir politikos apžvalgininkai gilinasi į Viktoro Uspaskicho sugrįžimo į Lietuvą priežastis, Lietuvos žiniasklaida lyg burtininko lazdelei pamojus prie kryžiaus kala ištikimąją Viktoro bendražygę Loretą Graužinienę – kad ši, neturėdama teisės, prie kažkokio ežero pakrantės pastatyto namuko ant ratų atsivedė elektros laidus (nes pagal visus įstatymus jai priklauso savo namelyje ant ratų tik su žibaline liktarna tamsiomis vasaros naktimis pasišviesti).

„Graužinienė, namelis, Graužinienė, elektra, Graužinienė, neteisėtai“ – tai pagrindinė Lietuvos žiniasklaidos aktualija pastarosiomis dienomis, po šitokiais reportažais paslepianti tai, kas visoje šitoje situacijoje yra svarbiausia: kad Darbo partijos viena iš lyderių Loreta Graužinienė padarė kažką, kas sumaišė visus Lietuvos politikos „elito“ planus. O tiksliau – Loreta Graužinienė tol mynė lėktuvo trapus į Maskvą, kol pasiekė savo – prikalbino Viktorą Uspaskichą sugrįžti į Lietuvą. O štai šito daryti Loretai Graužinienei visai nereikėjo – tai jau visiškai ne pagal planus. Ir štai dėl ko.

Paslaptingas susitikimas Turniškėse

Niekam ne paslaptis, kad dabartinis Darbo partijos pirmininkas Kęstutis Daukšys yra laikomas socialdemokratų žmogumi, nes K.Daukšio tėvas ir Algirdas Mykolas Brazauskas buvo geri draugai.

Kęstutis Daukšys yra mielai priimamas ne tik Socialdemokratų partijoje – premjeras Gediminas Kirkilas taip pat neturėtų nieko prieš, kad Darbo partija, vadovaujama Kęstučio Daukšio, įsilietų į G.Kirkilo vadovaujančios mažumos Vyriausybės gretas. Tuomet K.Daukšys vėl būtų ūkio ministras, G.Furmanavičius – vidaus reikalų ministras, o ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas vadovautų ne mažumos, bet daugumos Vyriausybei ir galėtų „mesti per bortą“ nuolat priekabiaujančius ir Vyriausybei pretenzijas reiškiančius Andriaus Kubiliaus konservatorius.

Maždaug tokie planai buvo aptarti dar pavasarį, Turniškėse, premjero Gedimino Kirkilo apartamentuose, kur keturi vyrai: Gediminas Kirkilas, Albinas Januška, Kęstutis Daukšys ir Gintaras Furmanavičius – aptarė ateities politikos planus.

Tačiau – svarstant Darbo partijos sugrįžimo į valdančiąją koaliciją klausimą buvo pasakytas vienas „bet“: Darbo partija bus priimta į valdžios olimpą tik tuomet, jei partijos narių gretose nebus Maskvoje tuo metu gyvenusio Viktoro Uspaskich. Tuomet jis bus padarytas vieninteliu kaltininku Darbo partijai iškeltoje baudžiamojoje byloje dėl klaidingos buhalterinės apskaitos vedimo, nuo Darbo partijos areštuotų milijonų bus nuimtas prokuratūros areštas ir Darbo partija pagaliau galės normaliai kvėpuoti ir gyventi kaip ir kitos normalios, pvz., socialdemokratų ar konservatorių, partijos.

Kliūtis – L.Graužinienė

Taigi K.Daukšio ir jo Ko partijoje bilietas prie areštuotų Darbo partijos milijonų ir į valdžios olimpą – Viktoras Uspaskich. Ir jau netrukus – vasarą – rimti vyrai pradėjo sukti galvas, kaip pašalinti Viktorą Uspaskichą iš Darbo partijos narių gretų.

Galvojo, galvojo ir – sugalvojo: kadangi visus planus partijoje maišo Loreta Graužinienė, kuri, būdama partijos pirmininko pavaduotoja, „lyg kokia islamo fundamentalistė aklai vykdo Viktoro Uspaskicho nurodymus“, pirmiausia reikia suorganizuoti Darbo partijos suvažiavimą, kuriame būtų perrinkta nauja partijos vadovybė, kurioje nebūtų Loretos Graužinienės. O kai ji jau nebebus partijos pirmininko pavaduotoja, tuomet bus galima žengti ir kitą žingsnį valdžios olimpo link – kadangi Viktoro Uspaskicho nėra Lietuvoje ir jo slapstymasis nuo teisėsaugos Rusijoje daro didžiulę žalą Darbo partijos prestižui, Darbo partijos taryba išbraukia Darbo partijos narį Viktorą Uspaskichą iš partijos narių sąrašo.

Visa tai turėjo įvykti jau rugsėjį, tačiau Loreta Graužinienė – ar tai žinodama, ar tai nujausdama, ar tiesiog iš moteriško naivumo kaip ta „islamo fundamentalistė, aklai įtikėjusi Viktoru Uspaskichu“ ir bet kokiomis priemonėmis norėdama jį susigrąžinti į Lietuvą – pasiūlė Viktorui Uspaskichui nuo Darbo partijos kandidatuoti į Seimą Dzūkijos vienmandatėje apygardoje spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Loreta Graužinienė pasiūlė, Viktoras Uspaskich kandidatuoti į Seimą sutiko, ir partijos maištininkai susiėmė už galvų: juk negalima pašalinti iš partijos narių žmogaus, kuris nuo partijos kandidatuoja į Seimą.

Todėl dėl Loretos Graužinienės kaltės Viktoro Uspaskicho išmetimo iš partijos scenarijų teko pakoreguoti. „Šiek tiek“.

Išmetimas – po Seimo rinkimų

Taigi naujasis scenarijus, kurį „Karštam komentarui“ papasakojo vienas iš jo kūrėjų, buvo toks: Viktoras Uspaskich sėdi Maskvoje, Dzūkijos vienmandatėje apygardoje jis į Seimą yra neišrenkamas, taigi neturi neliečiamybės ir į Lietuvą negrįžta. Lapkričio 17 dieną sušaukiamas Darbo partijos suvažiavimas, į kurį suvažiuoja daugiausia K.Daukšį palaikantys žmonės, K.Daukšys perrenkamas partijos pirmininku, L.Graužinienė išlekia iš partijos pirmininko pavaduotojos posto, ir iš karto po naujos partijos vadovybės rinkimų priimamas sprendimas Viktorą Uspaskichą pašalinti iš partijos.

Tačiau – ta „islamo fundamentalistė“ Loreta Graužinienė ir vėl tai ar žinodama, ar nujausdama, ar tiesiog iš moteriško naivumo nuvažiuoja į Maskvą ir prikalbina Viktorą Uspaskichą sugrįžti.

Taigi scenarijų vėl tenka koreguoti – jau trečią kartą.

V.Uspaskich – partijos pirmininkas

„Kadangi Viktoras Uspaskich į Lietuvą sugrįžo, Kęstutis Daukšys iš partijos pirmininkų atsistatydins, ir lapkričio 17 dieną Viktoras bus sėkmingai perrinktas partijos pirmininku“, – apie planuojamus pokyčius Darbo partijoje pranešė redakcijos šaltiniai.

Taigi „maištas laive“ žlugo ir dabar, užuot kūrus planus, kaip pašalinti iš partijos jos įkūrėją Viktorą Uspaskichą, reikia griebtis „vendetos“ – atkeršyti tai, kuri visus šituos planus sumaišė.

„Graužinienė, namelis ant ratų, Graužinienė, elektra, Graužinienė, nelegalu“, – kaip pagrindinę Lietuvos politikos aktualiją mato Lietuvos žiniasklaida.

Ir nenuostabu: nes Seimo ir Vyriausybės kuluaruose jau sklando kalbos, kad sugrįžęs Viktoras Uspaskich per Maskvą siekia užblokuoti visus finansinius šaltinius toms politinėms jėgoms, per kurias jis net pusantrų metų turėjo gyventi Rusijoje – lyg koks Leninas Razlive.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!