- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Magdeburge susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel. Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Magdeburge susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel ir aptarė ekonominę ir finansinę situaciją Europos Sąjungoje bei Lietuvai ir Europai svarbių energetinių projektų įgyvendinimą.

Dvišaliame susitikime Angela Merkel dar kartą patikino, kad Vokietija labai gerai supranta Lietuvos siekį užtikrinti energetinį saugumą. Tą ji teigė ir prieš metus lankydamasi Lietuvoje.

Vokietija palaiko Europos vadovų sprendimą, kad iki 2014 m. būtų sukurta ES energetikos vidaus rinka, o iki 2015 m. panaikintos energetinės „salos”.

Pasak Prezidentės, Lietuvai labai svarbi Vokietijos ir kitų ES valstybių parama užtikrinant tinkamą finansavimą mūsų valstybei svarbiems dujų ir elektros jungčių projektams naujoje 2014-2020 m. ES finansinėje perspektyvoje.

„Sėkmingas Baltijos valstybėms svarbių elektros ir dujų jungčių įgyvendinimas padidins ne tik šio regiono, bet ir visos ES konkurencingumą. Derybose dėl naujos finansinės perspektyvos būtina užtikrinti tolygų ir tinkamą ES struktūrinės paramos paskirstymą ES konkurencingumą skatinantiems projektams”, – pabrėžė Lietuvos Prezidentė.

Su Vokietijos Kanclere A. Merkel Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė ir branduolinės saugos klausimus. Pasak Prezidentes, griežčiausi, pagal europinę metodologiją nustatyti saugumo reikalavimai turi būti taikomi ne tik branduolinėms tehcnologijoms, bet ir atominių jėgainių statybų aikštelėms, konstrukcijoms ir jų veiklos priežiūrai.

Aptardama ekonominę ir finansinę padėtį Europoje, Prezidentė pabrėžė, kad Europos šalių ekonomika yra glaudžiai susijusi – jeigu ekonominiai sunkumai užgula viena šalį, tai paveikia ir kitas ES nares, todėl būtina, kad visos euro zonos šalys laikytųsi taisyklių ir vykdytų prisiimtus įsipareigojimus.

Po ekonominės krizės atsigaunančiai Europai, pasak Prezidentės, būtinas griežtas fiskalinis koordinavimas. Tik atsakinga politika ir griežtos finansų konsolidavimo priemonės padės užtikrinti ekonominį stabilumą.

Susitikimo metu A. Merkel taip pat domėjosi į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta Kuršių Nerija ir vokiečių kultūriniu paveldu Vakarų Lietuvoje. Prezidentė pakvietė Vokietijos Kanclerę dar kartą apsilankyti Lietuvoje.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!