- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Stašėnuose stebėjo didžiausias šiais metais karines pratybas Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Stašėnuose stebėjo didžiausias šiais metais karines pratybas Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Stašėnuose, Jonavos r., stebėjo didžiausias šiais metais karines pratybas Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“.

Prieš pratybas įvyko dvišalis Lietuvos ir Aljanso vadovų susitikimas, kuriame aptarta geopolitinė situacija, saugumo grėsmės regione ir tolesnės priemonės joms atremti.

Pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu įvertintas Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO bataliono pasiregimas, pajėgumai kartu su Lietuvos bei kitų sąjungininkų kariais atlikti kovines užduotis ir manevruoti „Suvalkų koridoriaus“ ruože.

Šalies vadovės teigimu, daugiašalis NATO batalionas tapo integralia Lietuvos gynybos dalimi. Aukšta bataliono karių parengtis, gebėjimas kartu su Lietuvos ir kitų valstybių kariniais daliniais vykdyti plataus masto teritorinę gynybą rodo, kad Aljansas sugeba greitai įvertinti regiono saugumui kylančias grėsmes ir užtikrinti veiksmingas atgrasymo priemones.

Priešakinių NATO pajėgų batalionas Lietuvoje – pirmoji baigta formuoti ir pilną parengtį pasiekusi tarptautinė Aljanso kovinė grupė Baltijos valstybėse ir Lenkijoje. Jos sudėtyje šiuo metu tarnauja 4 NATO šalių kariai. Kitąmet atvykstant į Lietuvą laukiama karių iš dar 5 valstybių. Visame regione bus dislokuotos 20 Aljanso narių karinės pajėgos ir technika.

Pasak Prezidentės, didelis NATO sąjungininkų aktyvumas bei pasiryžimas užtikrinti Baltijos šalių saugumą demonstruoja Aljanso vienybę ir tvirtą įsipareigojimą kolektyvinei gynybai. Siunčiama labai aiški žinia – NATO yra nedalomas, greitas ir stipriausias gynybinis Aljansas pasaulyje. Agresija prieš vieną NATO narę sulauks galingo 29 Aljanso šalių atsako.

Pratybose „Geležinis vilkas 2017“ dalyvavo 5300 karių iš 12 NATO valstybių. Jų metu atlikta sunkiosios kovinės technikos persikėlimo per upę, agresoriaus sustabdymo, teritorijos atkovojimo ir kontratakos operacijos. Pratybas taip pat stebėjo Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos ir Vokietijos karinių pajėgų vadai, kitų sąjungininkių valstybių aukšta karinė vadovybė.

Kadangi naujasis NATO pastatas Briuselyje yra labai didelis, šalies vadovė NATO generaliniam sekretoriui padovanojo Lietuvos gamintojų paspirtuką.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!