- Reklama -

Pagerbdama tragedijos Norvegijoje aukas Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šios šalies ambasados užuojautų knygoje. Prezidentūros nuotr.

Pagerbdama tragedijos Norvegijoje aukas Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šios šalies ambasados užuojautų knygoje.

Lietuvos vadovė griežtai pasmerkė terorą Norvegijoje ir pabrėžė, jog nė viena valstybė, taip pat Lietuva, negali leisti ekstremistiniams judėjimams išvešėti, grasinti ir kelti pavojų žmonėms bei visuomenei.

„Neturi tokių dalykų Europoje būti. Tai yra labai blogas ženklas. Europa nėra tokia saugi, kaip mes manėme anksčiau. Neonacizmas ir kairysis radikalizmas yra labai pavojingi ir negali būti toleruotini”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Norvegijos įvykiai parodė tą pačią skaudžią problemą, kuri egzistavo ir per antrąjį pasaulinį karą. Prasidėjęs nuo fašizmo ir socializmo, vienai tautai galvojant, jog yra geresnė už kitas, šis karas lėmė masines žmonių aukas. Lietuvos vadovės teigimu, tai neturi pasikartoti. Būtina užkirsti kelią bet kokiam ekstremizmui, neapykantos kurstymui, stiprinti ir ginti demokratines vertybes, ugdyti toleranciją, pagarbą žmogui ir jo gyvybei.

Šalies vadovė taip pat akcentavo, jog slaptosios tarnybos turi ypatingą dėmesį skirti kovai su ekstremizmo ir neapykantos kurstymu kibernetinėje erdvėje.

Prezidentės spaudos tarnyba

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!