- Reklama -
Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei suteiktas Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas. Dž. G. Barysaitės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjo 12 d. lankysis Briuselyje (Belgija), kur susitiks su naujuoju Belgijos Karaliumi Filipu (Philippe). Prezidentė ir Karalius taip pat atidarys svarbiausią Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūrinį renginį didžiausiame Belgijos Menų centre BOZAR, kuriame koncertuos iškiliausi mūsų šalies menininkai.

Prezidentė su Karaliumi kalbės apie tolesnį sėkmingų Lietuvos ir Belgijos santykių plėtojimą tiek stiprinant ekonominius ryšius, tiek bendradarbiaujant tarptautinėse organizacijose. Susitikime taip pat bus aptarti Europai ir pasauliui aktualūs saugumo, ekonomikos klausimai, pirmieji Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai rezultatai.

Belgijos Karalius Filipas yra karo lakūnas. Būdamas princu, sosto įpėdiniu, jis skyrė daug pastangų savo šalies prekybinių ir investicinių ryšių plėtojimui, vadovavo apie 70 ekonominių misijų užsienyje. Karalius daugiausiai dėmesio skiria socialiniams klausimams, ypač jaunimo nedarbui ir socialinės atskirties mažinimui. Jį taip pat domina ekonominė Europos situacija.

Prezidentė kartu su Karaliumi Filipu didžiausiame Belgijos Menų centre BOZAR atidarys Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą kultūrinį renginį. Šis koncertas yra įtrauktas į prestižinio tarptautinio „Klara” muzikos festivalio („Klarafestival 2013″) programą ir bus tiesiogiai transliuojamas per Belgijos radiją.

Koncerte dainuos Violeta Urmana (sopranas), gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Koncerto programoje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške”, Richardo Vagnerio dainų ciklai iš „Valkirijos” ir „Tristano ir Izoldos”, Richardo Štrauso simfoninė poema „Mirtis ir pragiedrėjimas”. Koncertas vyks didžiausioje BOZAR koncertų salėje, kurioje telpa daugiau nei 2000 žmonių. Į jį atvyks Briuselyje reziduojantys diplomatai, ES institucijų vadovai.

Šalies vadovė Briuselyje taip pat dalyvaus Europos politikos centro rengiamoje konferencijoje „Vizijos Europai”, kurioje skaitys pranešimą apie ES energetikos politikai iškylančius iššūkius ir sprendimus, reikalingus tam, kad ES išliktų konkurencinga.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!