- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimui pakartotinai svarstyti grąžintą, tačiau taip ir likusį nepakeistą Mėgėjiškos žūklės įstatymo pakeitimo įstatymą ir pateikė savo siūlymus, nes Seimo sprendimas naudingas ne Lietuvos žmonėms, o siauroms interesų grupėms.

Seimo priimtas įstatymas, pasak Prezidentės, apriboja šalies gyventojams priėjimą prie vandens telkinių, panaikina nemokamos žūklės galimybę pensininkams ir paaugliams bei leidžia privačių telkinių savininkams piktnaudžiauti žvejybos leidimų kainomis. Nenustačius maksimalių leidimų kainų ribų, privatininkai už juos galės reikalauti bet kokios kainos, kad ir 50 litų už valandą.

Šalies vadovės teigimu, gamtos ištekliai yra visų šalies žmonių turtas, todėl ir valstybiniai, ir privatūs vandens telkiniai kaip ir miškai turi būti prieinami kiekvienam Lietuvos gyventojui.

“Aptvertos šalies paežerės ir paupiai jau dabar piktina šalies gyventojus. Šis įstatymas dar labiau apriboja žmonių galimybes ilsėtis gamtoje, džiaugtis gamtos turtais. Tokia savivalė turi būti sutramdyta. Įstatymai turi ginti viešąjį interesą”, – teigia valstybės vadovė.

Prezidentė siūlo grąžinti nemokamos žūklės galimybę pensininkams ir paaugliams. Kad privačių vandens telkinių savininkai negalėtų savivaliauti nustatydami neribotas žvejybos leidimų kainas, šalies vadovė siūlo taikyti jiems tokius pat įkainius, kaip ir žvejybai valstybiniuose telkiniuose.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!