- Reklama -

Prisiekė Seimo narys Audrius Nakas. Seimo kanceliarijos/ aut. Ilona Šilenkova nuotr.

Šiandien Seimo posėdyje prisaikdintas Seimo narys Audrius Nakas. Parlamentaro priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris, prieš priimdamas Seimo nario priesaiką, paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ar priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – sakė D. Žalimas.

Vyriausioji rinkimų komisija A. Naką Seimo nariu pripažino nuo balandžio 14 d. Jis dalyvavo 2012 metų Seimo rinkimuose partijos „Drąsos kelias“ sąraše ir buvo pirmasis kandidatas, negavęs Seimo nario mandato. A. Nakas Seime pakeitė anapilin iškeliavusį Algirdą Vaclovą Patacką.

Po priesaikos A. Nakas pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekęs išrinktas Seimo narys įgijo visas Tautos atstovo teises.

LRS inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!