- Reklama -
Iš NS pasitraukęs R.Zujevas iš politikos pasitraukti neketina, priešingai - jis rengiasi užsiimti aktyvia politine veikla

Buvęs Seimo pirmininko Artūro Paulausko patarėjas, daugkartinis ralio čempionas Rolandas Zujevas pasitraukė iš Naujosios sąjungos.

Pareiškimą dėl išstojimo iš partijos jis parašė vakar.

„Nesutapo mano ir partijos nuomonė dėl LR Konstitucijos“, – apie pasitraukimo motyvus „Karštam komentarui“ sakė R.Zujevas. Tačiau ne paskutinį vaidmenį dėl jo pasitraukimo iš partijos suvaidino ir R.Zujevo elgesio svarstymas partijos garbės komisijoje už akių.

2008 m. balandžio 2 d. Naujosios sąjungos garbės komisija (Andrius Vancevičius, Juozas Jacevičius ir Alvydas Ramanauskas) apsvarstė NS nario R.Zujevo elgesį ir nustatė, kad (cituojame garbės komisijos 2008 04 02 posėdžio protokolą Nr.4/08):

1.2008 m. kovo 11 d. Kuršių nerijoje Rolandas Zujevas organizavo piketą prieš Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorę Aureliją Stancikienę, kaltindamas ją, kad nepagrįstai neleidžiama jokia su statybomis susijusi veikla Kuršių nerijoje.

R.Zujevo organizuotas piketas reikalavo atleisti iš darbo A.Stancikienę ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vadovę Rūtą Baškytę. A.Stancikienė ir R.Baškytė yra Aplinkos ministerijos reguliavimo sferos pareigūnės.

2.Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad piketą organizavęs R.Zujevas pats ant Kuršių marių kranto nelegaliai pasistatė gyvenamąjį vagonėlį ant ratų, ir dėl to kilo konfliktas su A.Stancikiene.

3.Šis incidentas įgavo platų atgarsį žiniasklaidoje, nes R.Zujevas yra buvęs tuometinio Seimo pirmininko A.Paulausko patarėju. Televizijos žurnalistė R.Grinevičiūtė dėl NS nario R.Zujevo ir Seimo nario G.Jakavonio veiksmų Kuršių nerijoje sukūrė specialią laidą (LNK, „Paskutinė instancija“, 2008-03-18), kuri iš esmės nukreipta prieš A.Paulauską ir Naująją sąjungą.

4.Nei Kuršių nerijos nacionalinio parko, nei Valstybės saugomų teritorijų tarnybos pareigūnai neįrodė, kad R.Zujevas, pasistatydamas gyvenamąjį vagonėlį ant ratų, pažeidė įstatymus, administracinio teisės pažeidimo protokolo nesurašė.

Komisija konstatuoja:

1.Nors R.Zujevo kaltė dėl įstatymų pažeidimų neįrodyta, jis turėjo vengti konflikto su pareigūnėmis ir neduoti pagrindo žiniasklaidai susieti įvykį su partiniu priklausomumu, todėl jo elgesys pakenkė Naujosios sąjungos prestižui.

2.R.Zujevo konfliktas įvyko su Aplinkos ministerijos reguliavimo sferos pareigūnėmis, o LR aplinkos ministru yra A.Paulauskas, todėl R.Zujevo veiksmai pakenkė ministro A.Paulausko autoritetui.

3.Savo elgesiu R.Zujevas pažeidė NS Įstatų 34.7 punkto reikalavimus bei NS Garbės kodekso 6 str. įtvirtintus NS nario elgesio principus.

Garbės komisija, įvertinusi, kad R.Zujevas iki šiol partinių nuobaudų neturėjo, vadovaudamasi NS Garbės kodekso 18 str. 2 d. 3 p., 19 str., 21 str. 1 p. nusprendė:

1.Pareikšti Rolandui Zujevui partinę nuobaudą – viešą pasmerkimą.

2.Įpareigoti Rolandą Zujevą nedelsiant sureguliuoti konfliktą, kilusį dėl gyvenamojo vagonėlio Kuršių nerijoje pastatymo, su aplinkosaugos pareigūnais.

Balsavimo rezultatai: „už“ – 3, „prieš“ – nėra.

Posėdžio pirmininkas Andrius Vancevičius; sekretorius – Juozas Jacevičius“.

Kaip matosi iš šio Naujosios sąjungos garbės komisijos posėdžio protokolo, Naujoji sąjunga įpareigojo „nedelsiant sureguliuoti konfliktą su aplinkosaugos pareigūnais“, t.y. konservatoriais, nes A.Stancikienė – Konservatorių partijos Neringos skyriaus pirmininkė.

Taigi galima drąsiai daryti išvadą, kad Naujoji sąjunga – tai Tėvynės sąjungos priedėlis, kuri susidorojo su partijos – šiuo atveju konservatorių – interesams pakenkusiu nariu. O jei Naujojoje sąjungoje iš tiesų įvyks partijos pirmininko pakeitimas, kaip kad yra planuojama, – norima, kad A.Paulauską partijos pirmininko poste pakeistų A.Monkevičius, tuomet Naująją sąjungą bus galima drąsiai vadinti Tėvynės sąjungos „dukterine“ partija, ir galbūt tuomet išsipildys dar nuo 1998 metų turima didelė kai kurių konservatorių svajonė „uždaryti“ Naująją sąjungą – A.Monkevičiaus vadovaujama Naujoji sąjunga nedelsiant susijungtų su Konservatorių partija, taip priartėjus dar per vieną žingsnelį prie dvipartinės sistemos Lietuvoje.

Kaip žinia, siekiama, kad Lietuvoje liktų tik dvi partijos – socdemų ir konservatorių, kurios pasikeisdamos (ar kartu) ir valdytų Lietuvą.

„Karšto komentaro“ duomenimis, Naująją sąjungą palikęs Rolandas Zujevas iš politikos trauktis neketina.

Lietuvių liaudies patarlė sako: “Lazda turi du galus”. Todėl ar neatsitiks taip, kad monkevičių ir steiblienių išmestas iš Naujosios sąjungos pirmininko posto Artūras Paulauskas pats atlėks prašytis politinio prieblobsčio į R.Zujevo vadovaujamą partiją?

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!