- Reklama -

Europos Parlamento narys R.Paksas pagaliau galės dalyvauti ir Lietuvos politikoje. KK nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Seimo rinkimų įstatymo pataisai, kuria siūloma numatyti draudimo kandidatuoti į Seimą laikotarpį po apkaltos. Pagal svarstomą įstatymo pakeitimą Seimo nariu negalės būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka buvo pašalinęs iš užimamų pareigų ar panaikinęs jo Seimo nario mandatą, jei nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos nebus praėję ketveri metai. Už šią pataisą balsavo 35 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 21 parlamentaras. Tam, kad įstatymo pakeitimas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Aiškinamajame rašte primenama, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo Didžioji kolegija 2011 m. sausio 6 d. sprendime byloje Paksas prieš Lietuvą pripažino, kad Lietuvos Respublikos įstatymuose ir konstitucinėje doktrinoje nustatytas draudimas pareiškėjui (asmeniui), kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, iki gyvos galvos būti renkamam Seimo nariu, yra neproporcingas ir prieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 1 Protokolo 3 straipsniui.

Šiuo metu galiojančiame Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnyje nustatyta, kad asmuo, kuris apkaltos proceso tvarka buvo pašalintas iš einamų pareigų arba buvo panaikintas Seimo nario mandatas, negali būti renkamas Seimo nariu.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!