- Reklama -
Seimo opozicijos lyderis A.Butkevičius. KK nuotr.

Vyriausybė buldozeriu bando prastumti Darbo Kodekso pataisas, kuriomis siūloma prailginti darbo savaitę nuo 48 iki 78 valandų, sudaryti terminuotas darbo sutartis nuolatiniam darbui, panaikinti garantijas, susijusias su labiau pažeidžiamų žmonių grupių atleidimu, sumažinti išeitines išmokas ir apmokėjimą už viršvalandžiu. „Iš esmės šios pataisos tik pablogins dirbančiųjų padėtį – tai būtų regresas. Nepritarsime tokiam atsainiam požiūriui į žmogų”, – teigia Seimo opozicijos lyderis, LSDP frakcijos narys Algirdas Butkevičius.

Kadencijos pradžioje žadėjusi stiprinti socialinį dialogą, ir modernizuoti darbo santykių reglamentavimą, nebloginant dirbančiųjų padėties, Vyriausybė pažadus ignoruoja.

“Darbo Kodekso pataisose nėra jokių priemonių didinančių dirbančiųjų saugumą ir keliančių darbo našumą. Imitavusi derybas dėl minimalaus mėnesio atlyginimo dabar Vyriausybė sužlugdė Trišalės tarybos veiklą, tad apie socialinio dialogo stiprinimą apskritai nebėra ko kalbėti. Pagal galiojantį Darbo Kodeksą, darbdaviai ir dabar gali priimti žmones dribti pagal lankstų darbo grafiką, tačiau tuo nesinaudojama. Naujos pataisos leis dar labiau išnaudoti samdomus darbuotojus. Priėmus siūlomas pataisas didėtų darbdavių savivalė, o tai skatins žmones ieškotis darbo užsienyje, todėl emigracija tik didės. Socialdemokratai nepritars Vyriausybės siūlymams“, – sako parlamentaras A. Butkevičius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!