- Reklama -

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia ratifikuoti Europos sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Lietuva ir dar 24 Europos Sąjungos valstybės finansinės drausmės sutartį pasirašė šių metų kovo 2 d. Briuselyje.

Pasak Prezidentės, sutartis yra naudinga Lietuvai, nes įpareigoja laikytis griežtos finansinės drausmės ir vykdyti atsakingą ekonominę politiką.

„Lietuva jau dabar vykdo griežtą finansų politiką. Fiskalinės drausmės sutartis užkirs kelią išlaidavimui ir finansiniam populizmui ateityje. Nesvarbu, kokia politinė partija bus valdžioje, su valstybės finansais ji privalės elgtis atsakingai”, – sakė valstybės vadovė.

Lietuvos vadovės teigimu, sutarties svarba yra strateginė ir ilgalaikė visai Europai, nes finansinė drausmė tampa kiekvienos ją pasirašiusios šalies teisiniu įsipareigojimu. Pasak Prezidentės, vykdydamos griežtą fiskalinę politiką, ES narės išvengs nemokumo problemų, užtikrins finansinį stabilumą, užkirs kelią skolų krizėms ateityje ir sukurs pagrindą tvariam ekonomikos augimui.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!