- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prasidedant Vilniaus viršūnių susitikimui, koordinaciniame pasitarime su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Hermanu Van Rompuy. Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prasidedant Vilniaus viršūnių susitikimui, koordinaciniame pasitarime su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Hermanu Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininku José Manueliu Barroso, Europos Komisijos vicepirmininke Catherine Ashton ir plėtros komisaru Stefanu Fule aptarė bendrą ES poziciją dėl Rytų partnerystės programos perspektyvų ir situaciją Ukrainoje.

Taip pat aptarti Vilniaus viršūnių susitikimo renginiai ir planuojami pasirašyti susitarimai su Rytų partnerėmis. Buvo kalbama ir apie susitikimo deklaraciją.

Vėliau Prezidentė dalyvaus koordinaciniame ES šalių vadovų susitikime ir darbo vakarienėje, kurioje prisijungs ir 6 Rytų partnerystės šalių vadovai.

Į dvi dienas truksiantį Viršūnių susitikimą laukiama atvykstant Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, Prancūzijos Prezidento François Hollande‘o, Didžiosios Britanijos Ministro Pirmininko Davido Camerono. Taip pat susitikime dalyvaus Latvijos, Lenkijos, Kipro, Rumunijos, Slovakijos Prezidentai, Čekijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Italijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Maltos, Nyderlandų, Portugalijos, Slovėnijos, Švedijos, Vengrijos, Ispanijos ministrai pirmininkai bei kitų šalių aukšti pareigūnai.

Iš Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių šalių laukiama Armėnijos Prezidento Seržo Sargsjano, Azerbaidžano Prezidento Ilhamo Alijevo, Ukrainos Prezidento Viktoro Janukovyčiaus, Gruzijos Prezidento Giorgo Margvelašvilio, Moldovos Ministro Pirmininko Iurie Leancos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro Makėjaus.

Vilniaus viršūnių susitikime dalyvaus ES vadovai ir pareigūnai: Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas, Europos Komisijos vicepirmininkė, vyriausioji įgaliotinė ES užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, komisaras plėtrai ir kaimynystei Stefanas Fule, komisaras prekybai Karelis De Guchtas.

Taip pat atvyksta ir kitų ES institucijų atstovai: ES ir Rytų partnerystės šalių vietos ir regionų valdžių konferencijos (CORLEAP) atstovė Mercedes Bresso, EURONEST parlamentinės asamblėjos atstovai – pirmininkas Evgeni Kirilovas ir Borysas Tarasyukas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Henry Malosse, Europos investicijų banko Prezidentas Werneris Hoyeris.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!