- Reklama -
Vytenis Andriukaitis. KK nuotr.

Seimas slapto balsavimo metu nepriėmė komisijos parengto nutarimo projekto, kuriuo buvo siūloma nepritarti sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio atsakymams į jam pateiktus interpeliacijos klausimus ir pareikšti juo nepasitikėjimą.

Slapto balsavimo metu išduoti 69 balsavimo biuleteniai, rasti 69, iš jų galiojantis 61 biuletenis, negaliojantys – 8. Už nutarimo „Dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui“ projektą Nr. XIIP-780 balsavo 38, prieš – 16, susilaikė 7 Seimo nariai. Seimo statutas numato, kad nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma – ne mažiau kaip 71 Seimo nario.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos būtų priimtas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalėtų atsistatydinti.

Rytiniame plenariniame posėdyje Seimo sudaryta 13 parlamentarų redakcinė komisija, įvertinusi sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio atsakymus į jam pateiktus interpeliacijos klausimus, parengė Seimo nutarimo projektą Nr. XIIP-780, kuriuo pasiūlė nepritarti ministro atsakymams ir pareikšti juo nepasitikėjimą. Už tokį sprendimą buvo 7, prieš – 6 komisijos nariai.

Komisijoje dirbo Algirdas Sysas, Albinas Mitrulevičius, Alma Monkauskaitė (Lietuvos socialdemokratų frakcija), Sergejus Jovaiša, Kęstutis Masiulis, Kazys Starkevičius (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Vilija Filipovičienė, Dangutė Mikutienė (Darbo partijos frakcija), Gintaras Steponavičius (Liberalų sąjūdžio frakcija), Kęstas Komskis (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Povilas Gylys (frakcija „Drąsos kelias“), Zbignevas Jedinskis (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija) ir Remigijus Ačas (Mišri Seimo narių grupė).

Seimo nariai, vadovaudamiesi Konstitucijos 61 straipsniu ir Seimo statuto 219 straipsnio pirmąja dalimi, teikdami interpeliaciją ministrui pareikalavo atsakyti į 23 klausimus, susijusius su sveikatos sistemos finansavimu; viešai V. P. Andriukaičio išsakytais teiginiais dėl padėties sveikatos apsaugos sistemoje; sveikatos priežiūros paslaugų teikimu privačiose ir valstybinėse įstaigose ir įmonėse; nelegaliais atsiskaitymais už medicinos paslaugas; iniciatyvą įstatymiškai įtvirtinti draudimą medikams dirbti ir privačiose, ir valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose; naujai suformuota Sveikatos apsaugos ministerijos kolegija; Pacientų forumo, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos įkūrimu; Sveikatos draudimo įstatymo pataisų projekto teikimu; konkursų į sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pareigas rengimu; tolesne sveikatos priežiūros įstaigų tinklo konsolidacija; dviem ministro patarėjais bei viceministru; patikrinimais privačiose sveikatos priežiūros įstaigose; galimu viešų ir privačių interesų supainiojimu.

Ministras Seimo posėdyje pristatė atsakymus į jam pateiktus klausimus, pabrėždamas, kad Privalomo sveikatos draudimo fondo biudžetą bei jo struktūrą tvirtina ne sveikatos apsaugos ministras, bet Seimas, priimdamas įstatymą, o 2013 m. biudžetas buvo suplanuotas ankstesnės Vyriausybės.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!