- Reklama -

Pareigūnų skaičiavimais, iš nusikalstamos veiklos organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai susižėrė apie pusė milijono eurų. Policijos nuotr.
Policijos nuotr.
Policijos nuotr.

2013 m. rugsėjo 17 d. realizuota ilgą laiką vykusi tarptautinė Lietuvos policijos ir Nyderlandų Karalystės teisėsaugos institucijų operacija, kurios metu abiejose šalyse buvo nustatyta tarptautiniu mastu veikusi gerai organizuota nusikalstama grupuotė, besiverčianti prekyba žmonėmis seksualiniam išnaudojimui. Pareigūnų skaičiavimais, iš šios nusikalstamos veiklos organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai susižėrė apie pusė milijono eurų.

Sulaikymo operaciją Lietuvoje vykdė Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir teisėsaugos įstaigų pareigūnai iš Nyderlandų Karalystės. Jos metu Olandijoje sulaikytas Lietuvos Respublikos pilietis A. T. (gimęs 1978 m.) ir du albanų tautybės asmenys M. D. (gimęs 1976 m.) bei G. I. (gimęs 1977 m.). Dar dviem LR piliečiams, J. K. (gimusiai 1979 m.) ir N. S. (gimusiam 1975 m.) Lietuvoje pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis.

Operacijos metu Lietuvoje bei Nyderlandų Karalystėje atlikta daug kratų, kurių metu paimti neteisėtai uždirbti pinigai, prabangūs automobiliai bei atliekamam tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai, įrodantys minėtų asmenų nusikalstamą veiką.

Šio tyrimo metu yra nustatyta 13 merginų, kurias minėti asmenys seksualiai išnaudojo ir vertėsi iš jų prostitucijos, tačiau darbas tęsiamas ir tokių asmenų gali būti nustatyta ir daugiau.

„Prekyba žmonėmis ir toliau išlieka vienu pelningiausių juodųjų verslų, pagal savo mastus prilygstančių prekybai ginklais ar narkotikais. Todėl siekdami užkirsti kelią tokio pobūdžio nusikalstamoms veikoms bei pažaboti išsikerojusią organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklą, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai aktyviai bendradarbiauja su tarptautinėmis teisėsaugos ir kitomis institucijomis“, – teigia Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Edvardas Šileris.

PD inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!