- Reklama -

Generalinės prokuratūros prokuroras G.Ivanauskas. KK nuotr.

Šiandien generaliniam prokurorui Dariui Valiui pateiktos ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo ir valstybės paslaptį sudarančios informacijos atskleidimo patikrinimo išvados.

Jose konstatuojama, kad susipažinus su šiam tyrimui vadovaujančio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Ginto Ivanausko priimtų procesinių sprendimų dokumentais bei šio tikrinimo metu gautais skundais, esminių pažeidimų organizuojant ir atliekant šį ikiteisminį tyrimą nenustatyta.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, aukštesnysis prokuroras neturi įgaliojimų vertinti tų ikiteisminio tyrimo teisėjo sprendimų, kuriais leidžiama atlikti tam tikrus ikiteisminio tyrimo veiksmus ar taikyti prievartos priemones. Tai gali padaryti tik aukštesnysis teismas, gavęs proceso dalyvių ar asmenų, kurių atžvilgiu buvo pritaikytos prievartos priemonės, skundus.

Gavus proceso dalyvio skundą, procesinių veiksmų teisėtumas ir pagrįstumas gali būti vertinamas iš naujo, patikrinimui jau pasibaigus.

Šis rezonansinis ikiteisminis tyrimas tęsiamas toliau, tačiau atsižvelgiant į tai, kad jo metu tiriamos aplinkybės susijusios su valstybės paslaptimi bei siekiant nepakenkti tyrimui, patikrinimo išvados bei pati tyrimo eiga negali šiuo metu būti komentuojamos išsamiau.

GP inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!