- Reklama -

Prieš šaudymo eksperimentą. Pistoletas "Makarovas" ir 9 mm šoviniai. KK nuotr.

Pakartotinės įvykio vietos apžiūros metu 1991 m. rugpjūčio 1 d. netoli muitininkų namelio, kuriame buvo rasti nužudyti pareigūnai, prie smėlio krūvos buvo rasta viena šauta PM 9 mm kalibro surūdijusi tūtelė. Tą konstatavo Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos Teismo ekspertizės mokslinių tyrimų instituto ekspertai.

Būtent prie tos surūdijusios tūtelės Medininkų byloje ir buvo „pririštas“ buvęs Rygos omonininkas Konstantinas Nikulinas. Atseit, jeigu turėjo PM pistoletą, tai Medininkuose ir galėjo juo šaudyti (nors K.Nikulino ginklo balistinė ekspertizė tą paneigė), o ta rasta surūdijusi tūtelė – esą to “įrodymas”.

Tuo tarpu tiek daugkartinis Lietuvos šaudymo čempionas, absoliutus VRM šaudymo čempionas, buvęs ilgametis aukštesniosios policijos mokyklos kovinio rengimo dėstytojas Aleksejus Šlyčkovas, tiek buvęs ekspertas ir ilgametis Generalinės prokuratūros darbuotojas Vytautas Jankauskas šiuo klausimu vienareikšmiškai kategoriški – per parą (Medininkų žudynės vyko 1991 m. liepos 31 d. naktį, iš vidaus surūdijusi tūtelė prie smėlio krūvos rasta 1991 m. rugpjūčio 1 d., t. y. praėjus parai po įvykių) tūtelė niekaip negalėjo surūdyti: ta tūtelė, kuri buvo rasta rugpjūčio 1 d., čia jau turėjo būti iš kur kas anksčiau.

„Labai daug metų turiu šaudymo praktiką, nesu matęs tūtelių, surūdijusių per parą“, – „Karštam komentarui“ pasakė A.Šlyčkovas ir pasiūlė patiems atlikti eksperimentą – iššauti iš pistoleto „Makarovo“ tokiais pat šoviniais, kokio šovinio tūtelė, šauta iš „Makarovo“, buvo rasta 1991 m. rugpjūčio 1 d., ir palikti parai lauke, o tada patikrinti, ar ji surūdijo, ar ne.

(Pastaba: šį eksperimentą šaudymo sporto klube „GSKA“ atlikome 2015 m. rugsėjo 19 d.).

„Tai yra „Makarovo“ pistoleto 9 mm šoviniai. Jie yra padengti variu tam, kad jiems neturėtų poveikio oro sąlygos, paprasčiau kalbant – kad nerūdytų“, – prieš eksperimentą paaiškino šaudymosportoklubo „GSKA“ instruktorius Aleksejus Šlyčkovas.

Šaudykloje iššauta 16 pistoleto „Makarovo“ 9 mm šovinių. Visas 16 tūtelių susirinkome ir susidėjome į dėžutę. Tūteles išbarstėme: vienas palikome ant žemės, kitas – žolėse.

Oro sąlygos: saulė keitėsi su lietumi.

Eksperimento išvados: nei po paros, nei po dviejų, nei po trijų tūtelės nebuvo surūdijusios.

Tai, kad tūtelė per parą negalėjo surūdyti, „Karštam komentarui“ patvirtino ir ilgametis ekspertas, buvęs Generalinės prokuratūros darbuotojas Vytautas Jankauskas.

B.d.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!